У Верховній Раді створено підкомітет з контролю реалізації медичної реформи – Ірина Сисоєнко

16.11.2017

14 листопада рішенням членів Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я (далі – Комітету) створено підкомітет з контролю реалізації медичної реформи. Ініціатором пропозиції виступила Ірина Володимирівна Сисоєнко, народний депутат України, заступник голови Комітету.

«Відповідно до Конституції (ст. 85) народні депутати мають право не лише законодавчої ініціативи, а й «здійснення контролю за діяльністю Кабінету Міністрів України». З початком дії ще одного законодавчого акту, яким ми почали змінювати форми самоорганізації лікувальних закладів, а саме Закону щодо автономізації закладів охорони здоров’я № 2002-VIII, стало очевидним, що виконавча влада все ще гальмує повноцінне впровадження прогресивних норм закону. Саме з метою забезпечення існування комунікативного майданчика, де могли би зустрічатися законодавці, урядовці, лікарі, профільні експерти, практичні спеціалісти та керівники дотичних галузей, мною запропоновано створити підкомітет з контролю реалізації медичної реформи», - пояснила І.В. Сисоєнко.

Поки що Кабінет Міністрів України (КМУ) не затвердив ряд важливих підзаконних актів для повноцінного впровадження в дію положень закону № 2002-VIII. Так, не розроблено Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівниками державних, комунальних закладів охорони здоров’я, немає і Порядку укладання контакту, і типової його форми, і типового положення про порядок утворення, права, обов’язки спостережної ради закладу охорони здоров’я.

«Поки що не представлено навіть варіант Методики розрахунку вартості медичних, переліку платних послуг з медичного обслуговування та  вимог до надавача послуг з медичного обслуговування населення, з яким мають укладаються договори про медичне обслуговування населення, Порядок укладання таких договорів та типова форма договору. Ми надали можливість КМУ розробити якісну документацію, відстрочивши термін виконання до 31 грудня цього року», - зазначила пані Ірина.

Оскільки прийнятий парламентом Закон «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» № 6327, підписання якого відбудеться протягом найближчого часу, передбачає розробку й затвердження близько десяти надзвичайно важливих підзаконних актів, з метою контролю виконавчої гілки влади прийнято рішення створити відповідний підкомітет. Це поширена європейська практика, що, як сподіваються народні депутати, прискорить впровадження й просування медичної реформи й стане «запобіжником» щодо її блокування.

«Безперечно, контроль за діями виконавчої влади потрібен. Це дозволить вже на початковому етапі виявляти можливі схеми, галузеву змову чи намагання окремих політичних сил зірвати старт медичної реформи. А завдяки її реалізації  переваги відчують усі: громадяни України отримають якісні медичні послуги, а лікарі розумітимуть межі своєї відповідальності. Стане зрозуміло, за що саме слід сплачувати закладам охорони здоров’я з державного та місцевих бюджетів», - резюмувала І.В. Сисоєнко.

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ

Сполуки канабіноїдів є перспективними для лікування неврологічних розладів 19.04.2024 Неврологія Сполуки канабіноїдів є перспективними для лікування неврологічних розладів

Кожна десята людина старше 65 років має такий віковий неврологічний розлад, як хвороба Альцгеймера або Паркінсона, але варіанти лікування залишаються неточними. Останнім часом вчені почали досліджувати, чи можуть канабіноїди – сполуки, отримані з рослини коноплі, такі як ТГК (тетрагідроканабінол) і КБД (канабідіол), – запропонувати рішення. Менш відомий канабіноїд під назвою КБН (канабінол) нещодавно зацікавив дослідників, які почали вивчати клінічний потенціал менш психоактивної речовини....

19.04.2024 Алергія та імунологія Неврологія Як дані, надані фітнес-трекерами та смартфонами, можуть допомогти людям із розсіяним склерозом

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, розсіяний склероз (РС) вражає понад 1,8 мільйона людей, і хоча є методи, які запобігають рецидивам і покращують якість життя, повноцінного лікування не існує. Основною проблемою сучасних способів терапії РС є нездатність лікувати хронічне активне нейрозапалення в мозку та пов’язану із цим нездатність відновити втрату мієліну, який покриває та захищає аксони, електричні «дроти» мозку. Із часом це призводить до постійного пошкодження нервових клітин і повільної прогресуючої втрати неврологічної функції в пацієнтів....

19.04.2024 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій 22-28 квітня

...