Pfizer та BioNTech опублікували результати дослідження, згідно з яким вакцина проти COVID-19 ефективна проти «британського» штаму SARS-CoV-2

21.01.2021

Вчора Pfizer Inc. та BioNTech оприлюднили результати дослідження in vitro, що надає додаткові дані про здатність вакцини BNT162b2 нейтралізувати «британський» штам SARS-CoV-2, також відомий як В.1.1.7 або VOC 202012/01. Результати були опубліковані на сервері препринтів bioRxiv та надіслані до рецензованого журналу.

Новий штам В.1.1.7 - це швидко поширюваний варіант SARS-CoV-2, спочатку виявлений у Великобританії, який несе більшу, ніж зазвичай, кількість генетичних змін з 10 мутаціями в S-білку (від англ. spike). Раніше BioNTech та Pfizer опублікували дані дослідження in vitro, в якому оцінювали одну з ключових мутацій (N501Y) «британського» штаму. Це дослідження показало ефективну нейтралізацію вірусу з даною мутацією в осіб, імунізованих вакциною Pfizer-BioNTech COVID-19.

Сучасне дослідження in vitro досліджувало повний набір мутацій S-білку «британського» вірусу. З цією метою було створено псевдовірус, що містить S-білок. Псевдовірус повторює зв'язування вірусу SARS-CoV-2 та потрапляння до клітин. За попередніми результатами дослідження, проведеного в Німеччині, фаза 1/2, вакцина інгібувала псевдовірус, що несе S-білок SARS-CoV-2 «британського» штаму, в діапазоні нейтралізації, який розглядається як біологічно еквівалентний немутованому S-білку SARS-CoV-2.

Хоча псевдовірусна система є сурогатом автентичного SARS-CoV-2, попередні дослідження продемонстрували відмінне узгодження між нейтралізацією псевдотипу та нейтралізацією SARS-CoV-2 (J. B. Case et al.,2020).

Таким чином, імунізація вакцинами BNT162b2 робить можливим запобігання COVID-19, спричиненого «Британським» штамом вірусу.

Ці ранні результати досліджень in vitro заохочують Pfizer та BioNTech. Потрібні додаткові дані для моніторингу ефективності вакцини Pfizer-BioNTech у профілактиці COVID-19, спричиненої новими варіантами вірусів.

На сьогоднішній день для вакцин не встановлено, яке зменшення нейтралізації SARS-CoV-2 може свідчити про необхідність зміни штаму вакцини. Якщо в майбутньому в цьому виникне необхідність, компанії вважають, що гнучкість запатентованої платформи вакцин мРНК BioNTech добре підходить для такого коригування.

Джерело: Pfizer and BioNTech publish results of study showing COVID-19 vaccine elicits antibodies that neutralize pseudovirus bearing the SARS-CoV-2 U.K. strain spike protein (worldpharmanews.com)

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Чи може антибіотик бути корисним у боротьбі з респіраторними вірусними інфекціями? 23.04.2024 Інфекційні захворювання Чи може антибіотик бути корисним у боротьбі з респіраторними вірусними інфекціями?

Нове дослідження під керівництвом Єльського університету (Нью-Гейвен, штат Коннектикут, США) показує, що деяким респіраторним вірусним інфекціям, наприклад, COVID-19 і грипу, можна запобігти або вилікувати за допомогою місцевого застосування антибіотика. Команда під керівництвом Акіко Івасакі та Чарльза Дела Круза успішно перевірила ефективність неоміцину, антибіотика із групи аміноглікозидів, для запобігання або лікування респіраторних вірусних інфекцій на моделях тварин, коли його вводили через ніс. Потім дослідники виявили, що схожий підхід – цього разу із застосуванням безрецептурної мазі неоспорин, що містить неоміцин, – також викликає швидку імунну відповідь за допомогою активації інтерферон-стимульованих генів (ISG)....

15.04.2024 Інфекційні захворювання Урологія та андрологія Вакцину проти хламідіозу визнано перспективною після успішного першого етапу досліджень

Вакцина проти хламідіозу викликала імунні відповіді під час раннього випробування, обнадіюючи, що одного разу це може допомогти стримати поширення інфекції. Зараз в Америці спостерігається найвищий із 1950-х років рівень захворюваності на інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, найпоширеніша бактеріальна інфекція, що передається статевим шляхом, спричиняється бактеріями класу Chlamidiae. У нових результатах випробувань, опублікованих у журналі Lancet Infectious Diseases, вакцина CTH522 була визнана безпечною та ефективною, оскільки викликала реакцію антитіл....

08.04.2024 Інфекційні захворювання Урологія та андрологія Як показало 9-річне дослідження, пероральна вакцина проти ІСШ є успішною альтернативою антибіотикам

Рецидивуючим інфекціям сечовивідних шляхів (ІСШ) можна запобігти у понад половини людей, які отримали пероральну вакцину, що є потенційною альтернативою лікуванню антибіотиками. Початкові результати першого тривалого дослідження безпеки та ефективності вакцини MV140 проти рецидивуючих ІСШ були представлені 6-7 квітня на конгресі Європейської асоціації урологів у Парижі. Висновки показують, що у 54 % учасників дослідження не спостерігалися симптоми ІСШ протягом дев’яти років після вакцинації, без повідомлень про помітні побічні ефекти. Очікується, що остаточні результати дослідження будуть опубліковані до кінця 2024 року....