Дослідження: Інфекція COVID-19 під час вагітності не підвищує ризик мертвонародження або неонатальної смерті

23.02.2021

Згідно з результатами нового дослідження, інфекція COVID-19 під час вагітності не пов'язана з мертвонародженням або ранньою неонатальною смертю. Однак жінки з підозрою або підтвердженим COVID-19 частіше мали передчасні пологи. У дослідженні, очолюваному вченими з Королівського коледжу Лондона і опублікованому в журналі Ultrasound in Obstetrics and Gynecology, використовувалися дані з Великобританії і США.

Команда дослідників розглянула дані 4004 вагітних жінок, у яких була підозра або підтверджений COVID-19. Із цих жінок 1606 були з Великобританії, інформацію взято з реєстру під назвою PAN-COVID; 2398 були зі США – реєстр SONPM американської академії педіатрії.

Всі учасниці народили в період із січня по серпень 2020 року.

Дослідження показало, що жодна дитина не померла від COVID-19. Також не було збільшення ризику мертвонародження або низької ваги при народженні.

Однак дані як Великобританії, так і США свідчать про більш високий ризик дострокових пологів (визначається як народження до 37 тижнів вагітності).

За даними Великобританії, 12 % жінок із підозрою або підтвердженим COVID-19 мали дострокові пологи – це на 60 % вище, ніж середній показник по країні (7,5 %). За даними США, 15,7 % жінок мали дострокові пологи, що на 57 % вище, ніж у середньому по США, де цей показник становить 10 %.

Дослідники вважають, що частина цієї асоціації може бути пов’язана з рішенням лікарів про дострокове народження дитини через занепокоєння щодо впливу інфекції COVID-19 на матір та дитину. Частота спонтанних передчасних пологів була нижчою, ніж очікувалося.

Професор Крістоф Ліз, провідний автор дослідження, зазначив: «Висновок про те, що інфекція COVID-19 не збільшує ризик мертвонародження або смерті дитини, є обнадійливим. Однак підозра або підтверджений діагноз COVID-19 був пов'язаний із більш високим ризиком дострокових пологів, і не зовсім зрозуміло, чому».

Доктор Ед Маллінс, співавтор роботи, додав: «Це дослідження переконує у необхідності пріоритезації вакцинації для жінок, які вагітні або які планують завагітніти, і втілення наявних заходів, які захищають жінок під час вагітності від інфекції».

Частка дітей, народжених матерями з підтвердженим COVID-19, у яких згодом виявили SARS-CoV-2 (який викликає COVID-19), становить 2 % у Великобританії і 1,8 % у США.

Більшість жінок у дослідженні не мали коморбідної патології, наприклад, діабету або респіраторних захворювань.

У Великобританії 8 учасниць дослідження померли, а з американської когорти померло 4 жінки.

Вчені акцентували, що хоча ці показники смертності вищі, ніж очікувалося, для жінок, які народжують, вони схожі на очікувані показники летальності серед дорослих із підтвердженою інфекцією COVID-19. Це говорить про те, що жінки під час вагітності не мають більш високого ризику смерті від COVID-19, ніж не вагітні.

Джерело: Study: COVID-19 infection in pregnancy does not increase risk of stillbirth or neonatal death (news-medical.net)

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Вакцину проти хламідіозу визнано перспективною після успішного першого етапу досліджень 15.04.2024 Інфекційні захворювання Урологія та андрологія Вакцину проти хламідіозу визнано перспективною після успішного першого етапу досліджень

Вакцина проти хламідіозу викликала імунні відповіді під час раннього випробування, обнадіюючи, що одного разу це може допомогти стримати поширення інфекції. Зараз в Америці спостерігається найвищий із 1950-х років рівень захворюваності на інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, найпоширеніша бактеріальна інфекція, що передається статевим шляхом, спричиняється бактеріями класу Chlamidiae. У нових результатах випробувань, опублікованих у журналі Lancet Infectious Diseases, вакцина CTH522 була визнана безпечною та ефективною, оскільки викликала реакцію антитіл....

08.04.2024 Інфекційні захворювання Урологія та андрологія Як показало 9-річне дослідження, пероральна вакцина проти ІСШ є успішною альтернативою антибіотикам

Рецидивуючим інфекціям сечовивідних шляхів (ІСШ) можна запобігти у понад половини людей, які отримали пероральну вакцину, що є потенційною альтернативою лікуванню антибіотиками. Початкові результати першого тривалого дослідження безпеки та ефективності вакцини MV140 проти рецидивуючих ІСШ були представлені 6-7 квітня на конгресі Європейської асоціації урологів у Парижі. Висновки показують, що у 54 % учасників дослідження не спостерігалися симптоми ІСШ протягом дев’яти років після вакцинації, без повідомлень про помітні побічні ефекти. Очікується, що остаточні результати дослідження будуть опубліковані до кінця 2024 року....

04.04.2024 Інфекційні захворювання Дальнє ультрафіолетове світло може знищити 99 % вірусів у приміщенні

Дальнє ультрафіолетове світло є багатонадійною новою технологією для зниження рівня вірусів, що передаються повітряним шляхом, у закритих приміщеннях, але в реальних умовах його ефективність не була оцінена. Дослідження, проведене співробітниками Колумбійського університету, показує, що таке ультрафіолетове світло дезактивує майже всі (понад 99 %) віруси, що передаються повітрям, у середовищі, де є велике скупчення людей. На думку вчених, ця технологія може працювати так само добре не тільки в лабораторних умовах, а й у реальному житті....