Більше не означає краще: надмірні кількості вітаміну D не впливають на ризик раку або серцево-судинних захворювань

14.01.2022

Згідно з новим рандомізованим контрольованим дослідженням, добавки вітаміну D не вплинули на захворюваність на рак або серйозні серцево-судинні події у літніх людей, які переважно вже мали достатній рівень вітаміну D.

Попередні дослідження показали, що недостатність вітаміну D пов’язана із більш високим ризиком майже всіх захворювань. Хоча докази про переваги добавок вітаміну D залишаються обмеженими: у трьох мета-аналізах, опублікованих у 2019 році, було повідомлено про постійне та значне зниження смертності від раку на 13 % у тих, хто отримував добавки вітаміну D.

У новому дослідженні вчені з Університету Східної Фінляндії оцінили вплив добавок вітаміну D3 на рак та серцево-судинну захворюваність у когорті із 2495 здоровими учасниками віком від 60 років та старше. Дослідники не виявили жодних відмінностей у захворюваності на рак, серцево-судинній патології та загальній смертності протягом 5 років між групами учасників, випадковим чином розподілених для прийому вітаміну D3 у дозі 1600 МО/добу (40 мкг/добу), 3200 МО/добу (80 мкг/добу) або плацебо.

Водночас на результати, які було опубліковано в «American Journal of Clinical Nutrition», може вплинути той факт, що більшість учасників мали достатній рівень вітаміну D на початковому етапі і, таким чином, під час дослідження отримували вищі за його рекомендовані дози.

Автори зауважують, що мала кількість суб’єктів із низькою концентрацією вітаміну D стала для них несподіванкою, але це, ймовірно, відображає досить успішну політику збагачення їжі вітаміном D у Фінляндії. Тож майбутні випробування мають бути зосереджені на залученні учасників із низьким статусом вітаміну D.

 

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/966333?src=

 

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

Дієтичне лікування синдрому подразненого кишечника виявилося більш ефективним, ніж застосування препаратів 22.04.2024 Гастроентерологія Терапія та сімейна медицина Дієтичне лікування синдрому подразненого кишечника виявилося більш ефективним, ніж застосування препаратів

Дослідження, проведене в Гетеборзькому університеті у Швеції, показало, що у 7 із 10 пацієнтів із синдромом подразненого кишечника (СПК) симптоми значно зменшилися після корекції дієти, порівнюючи з тими, які застосовували ліки. Робота опублікована в журналі The Lancet Gastroenterology & Hepatology. У дослідженні порівнювали три методи лікування: два дієтичні та один, що ґрунтується на застосуванні ліків. Учасниками були дорослі пацієнти з важкими або помірними симптомами СПК....

19.04.2024 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій 22-28 квітня

...

17.04.2024 Терапія та сімейна медицина Карипразин демонструє ефективність у лікуванні подвійного розладу

На 32-й щорічній зустрічі Європейської психіатричної асоціації (European Psychiatric Association, EPA), яка проходила 6-9 квітня в Будапешті (Угорщина), компанія Gedeon Richter представила нові результати досліджень карипразину. На постерній сесії були надані докази того, що карипразин може бути найкращим рішенням у лікуванні не лише ранньої та пізньої стадії шизофренії, а й подвійного розладу (коморбідні шизофренія та вживання психоактивних речовин). Крім того, під час конгресу компанія презентувала CANDID BOOK для опікунів хворих на шизофренію та новий трансдіагностичний інструмент для оцінки симптомів і функціональної недієздатності пацієнтів із різними психіатричними захворюваннями....