Освітній проект до Всесвітнього дня Гемофілії

16.04.2021

17 квітня - Всесвітній день Гемофілії, який відзначається у всьому світі.

Всеукраїнський Благодійний фонд «Барви» за підтримки компанії «Ново Нордіск Україна» створили соціальний освітній проект «ПРОСТО про Гемофілію», з метою інформування суспільства про рідкісну хворобу Гемофілія та її наслідки. Ми прагнемо привернути увагу якомога більшої кількості населення України до такої  мало відомої, але все ж небезпечної для кожного з нас хвороби.

Гемофілія – це спадкове порушення процесу згортання крові, яке характеризується зниженням або порушенням синтезу факторів згортання крові VIII або IX. Обидва фактора приймають участь в створенні стабільного згустка крові, що необхідний для зупинки кровотечі. Якщо в крові немає в достатній кількості одного з факторів, то кровотеча може тривати дуже довго.

Українське суспільство дуже мало знає про таке рідкісне захворювання, як Гемофілія, і відповідно, є вразливим до його наслідків. Тому в рамках освітнього проекту було створено короткі відео-сюжети з відповідями на найактуальніші питання про хворобу, а саме:

  • Що таке гемофілія?
  • Які перші симптоми хвороби?
  • Чи може на цей недуг захворіти кожен із нас?
  • Як передається гемофілія?
  • Чи може у здорових батьків народитися дитина з вродженою гемофілією?
  • Що таке набута гемофілія? Як можна її набути?
  • Що відбувається коли пацієнт з гемофілією поранився? Як зупинити кров?
  • Як сприймає суспільство пацієнтів з гемофілією?

На ці та багато інших питань дали відповіді експерти, які щодня мають справу з пацієнтами з Гемофілією. В проекті прийняли участь Гартовська Ірина Радомирівна, завідуюча центром гематології та трансплантації  кісткового мозку КНП КОР «Київський обласний онкологічний диспансер», голова Асоціації гематологів України, кандидат медичних наук, Ніна  Астафорова-Яценко,  директорка БФ «Діти з гемофілією»;  Олександр Радченко, Голова Ради ГО "Український центр гемофілії“;  член Групи експертів та фахівців МОЗ України з питань профільного супроводу закупівель за напрямами «Лікарські засоби для забезпечення дітей та дорослих, хворих на гемофілію типів А або В або хворобу Віллебранда».

Дізнавшись більше про такі рідкісні захворювання, як Гемофілія, ви станете більш обізнаними і толерантними до людей з цим недугом, і можливо вчасно допоможете тим, хто стикнувся з гемофілією. Не залишайтесь осторонь!

Підтримати проект легко - розмістіть в мережі Facebook рамку для свого профілю  з інформауванням про Всесвітній День Гемофілії.

Ознайомитись з деталями проекту та подивитись відповіді на питання можна на сайті: http://barvy.charity.tilda.ws/hemophilia

Контактна особа по проекту: Бузикіна Юлія, проектний менеджер БФ Барви

т. 063-479 79 59,  barvi.charity@gmail.com

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

Щоденник медичних подій на 10-16 травня 07.05.2021 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій на 10-16 травня

Дорогі читачі! Що ж, як не прикро, а свята завершилися. Ми сподіваємося, що ви відпочили і відновили сили, бо наступного тижня на вас чекає низка цікавих навчальних заходів, які годі пропустити! Докладніше у нашому вже традиційному Щоденнику медичних подій. Обирайте, навчайтеся, вдосконалюйтеся! ...

30.04.2021 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій на 05-06 травня

Дорогі читачі! Прийдешній тиждень майже весь святковий, але кілька робочих днів на нас все ж чекають. І присвятити їх, зокрема, навчанню та розвитку – чудова ідея! Тож запрошуємо переглянути Щоденник медичних подій на перший тиждень травня. Обирайте, навчайтеся, вдосконалюйтеся! І принагідно вітаємо вас, дорогі колеги, з прийдешнім Великоднем! ...

23.04.2021 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій на 26-30 квітня

Дорогі читачі! До вашої уваги передсвятковий Щоденник медичних подій на 26-30 квітня. Цього разу огляд медичних подій на наступний тиждень буде трохи коротший, адже наближаємося до чудового свята і тривалих вихідних, але від того не менш цікавий. Отже, до вибору вебінари, конференції, школи за вашими спеціалізаціями, зацікавленнями та вподобаннями. Обирайте, навчайтеся, вдосконалюйтеся! І принагідно вітаємо вас, дорогі колеги, з прийдешнім Великоднем! ...