Вийшли нові рекомендації Американської асоціації серця щодо тромбозів, пов'язаних із вакцинацією проти COVID-19

30.04.2021

Нещодавно опубліковані рекомендації щодо рідкісних станів, пов’язаних із COVID-19, а також вакцинацією проти коронавірусної інфекції.

Звіт був оприлюднений вчора Американською асоціацією серця (American Heart Association – АНА) / Американською асоціацією інсультів (American Stroke Association – ASA).

У новому керівництві, опублікованому сьогодні у виданні «Stroke», окреслено ознаки та симптоми тромбозу мозкових венозних синусів (CVST) та синдрому тромбоз-тромбоцитопенії (TTS), а також індукованої вакциною імунної тромботичної тромбоцитопенії (VITT). Тут також рекомендовано найкращі варіанти лікування цих станів.

У ході аналізу дослідники оцінили базу даних 59 медичних організацій та медичні історії 81 мільйона пацієнтів, 98 % з яких зі США.

Із майже 514 тисяч пацієнтів із діагнозом COVID-19 між січнем 2020 року та березнем 2021 року у 20 також встановлено діагноз CVST.

З-поміж приблизно 490 тисяч дорослих осіб, які були щеплені вакциною Pfizer або Moderna, не було виявлених випадків тромбоцитопенії.

Автори відзначають, що випадки TTS/VITT траплялися протягом 2,5 тижнів після отримання вакцини J&J у Сполучених Штатах та протягом 3,5 тижнів після отримання вакцини AstraZeneca в Європі.

Згідно зі звітами CDC (Center for Disease Control and Prevention) та FDA (Food and Drug Administration) від 23 квітня, зазначається, що з майже 7 мільйонів дорослих, які були щеплені вакциною J&J, агентства розслідували лише 15 зареєстрованих випадків TTS.

У звіті ЕМА (European Medicines Agency) від 7 квітня зазначається, що з понад 25 мільйонів людей, які отримали вакцину AstraZeneca в ЄС, було зареєстровано 62 випадки CVST.

У своїй заяві експерти АНА/ASA закликають «якнайшвидше зробити щеплення проти COVID-19».

«Ми впевнені, що переваги вакцинації набагато перевищують дуже малі, рідкісні ризики, – заявили в організаціях. – Ризики вакцинації також набагато менші, ніж ризик ускладнень COVID-19 та його потенційно летальні наслідки».

Джерело: AHA Guidance on Blood Clots Linked to COVID-19 Vaccine (medscape.com)

Повний текст документа: Diagnosis and Management of Cerebral Venous Sinus Thrombosis with Vaccine-Induced Thrombotic Thrombocytopenia (ahajournals.org)

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Імуномодулювальна терапія автоімунних захворювань може допомогти у лікуванні важких форм COVID-19 08.06.2021 Інфекційні захворювання Імуномодулювальна терапія автоімунних захворювань може допомогти у лікуванні важких форм COVID-19

Відомо, що різні віруси і бактерії викликають автоімунні процеси в осіб, які мають таку схильність. Це явище також, ймовірно, відіграє важливу роль при інфекції, викликаної вірусом SARS-CoV-2, особливо за важкого перебігу. Активізуються власні імунні клітини організму з утворенням автоантитіл, які атакують власні здорові клітинні структури організму (білки, автоантигени); відкладення імунних комплексів можуть викликати важкі запальні процеси і руйнування клітин в організмі....

07.06.2021 Інфекційні захворювання Ожиріння може збільшити ризик довгострокових ускладнень COVID-19

Результати дослідження клініки Клівленда свідчать, що пацієнти, які перенесли COVID-19 та страждають на ожиріння ІІ чи ІІІ ступеня, можуть мати більший ризик довгострокових ускладнень коронавірусної хвороби, порівняно із пацієнтами із нормальною вагою. Дослідження нещодавно було опубліковане у виданні «Diabetes, Obesity and Metabolism»....

04.06.2021 Інфекційні захворювання Нова стратегія розробки універсальної вакцини проти грипу

Нове дослідження, проведене Чиказьким університетом та Науково-дослідним інститутом Скриппса, демонструє, що під час великої пандемії грипу H1N1 2009 року люди розвивали сильну ефективну імунну відповідь на стабільні збережені частинки вірусу. Це пропонує стратегію розробки універсальних вакцин проти грипу, які призначені для отримання тих самих реакцій, замість того, щоб орієнтуватись на частини вірусу, які, як правило, швидко мутують і потребують нової вакцини щороку....