У Києві відкрили онлайн-запис на щеплення від COVID-19 вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech

14.07.2021

Відтепер кияни можуть записатися на щеплення від коронавірусу вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Вакцинація німецько-американською вакциною розпочнеться у п'ятницю 16 липня у Міжнародному виставковому центрі (МВЦ) для киян старше 60 років. Попередній запис вже доступний через сайт Сервісу helsi.me.

Паралельно з цим, у МВЦ продовжується вакцинація киян китайською вакциною Coronavac. Вакцинацію можна пройти у будь-який день, в т.ч. вихідні. Для цього потрібно попередньо записатися через сайт Сервісу helsi.me або прийти за «живою» чергою. А от щеплення вакциною від Pfizer-BioNTech буде недоступним для «живої» черги – вакцинуватися можна лише за попереднім записом.

Вакцинація проти COVID-19 обома вакцинами проходить безкоштовно.

Щоб записатися на щеплення проти COVID-19, потрібно обрати дату та час у пункті масової вакцинації у МВЦ на сайті helsi.me. Підтвердження запису буде відправлено в смс-повідомленні. Його потрібно показати при вході разом із паспортом та ідентифікаційним кодом.

Щеплення від коронавірусу вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech та внесення даних про нього займає максимум 10 хвилин. Після цього всі вакциновані знаходяться ще 30 хвилин під медичним наглядом — щоб переконатися в гарній реакції на введений препарат.

Очікується, що щеплення від коронавірусу вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech також буде доступним у кабінетах щеплень у поліклініках Києва також виключно за попереднім записом. Інформація щодо старту запису незабаром з'явиться на сайті helsi.me.

Рекомендований термін введення другої дози — 21 день. Другу дозу можна буде отримати у кабінеті щеплення в одній із 21 поліклінік Києва, незалежно від місця реєстрації, проживання або прийому сімейного лікаря.

Порядок отримання міжнародного свідоцтва про вакцинацію від COVID-19 з вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech нічим не відрізняється від процедури отримання свідоцтва з китайською вакциною Coronavac. Його видає сімейний лікар або інший спеціаліст, який проводив вакцинацію, після введення другої дози вакцини.

Дані про проведену вакцинацію відображаються у безкоштовному додатку Helsi (AppStore і Google Play).

Довідка: Сервіс Helsi.me — це сервіс запису на медичні послуги та безпечного зберігання медичних даних. Пацієнтам сервіс дозволяє швидко і зручно записуватися на прийом до лікаря, діагностику, аналізи, вакцинацію та замовляти медикаменти. Лікарням — брати участь у реформі охорони здоров'я та впорядкувати роботу клініки. Через сайт та застосунок Helsi.me щомісячно записують на прийом понад 2,5 мільйона пацієнтів. Системою користуються понад 1 300 закладів охорони здоров'я та 49 000 лікарів по всій Україні.

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Вакцину проти хламідіозу визнано перспективною після успішного першого етапу досліджень 15.04.2024 Інфекційні захворювання Урологія та андрологія Вакцину проти хламідіозу визнано перспективною після успішного першого етапу досліджень

Вакцина проти хламідіозу викликала імунні відповіді під час раннього випробування, обнадіюючи, що одного разу це може допомогти стримати поширення інфекції. Зараз в Америці спостерігається найвищий із 1950-х років рівень захворюваності на інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, найпоширеніша бактеріальна інфекція, що передається статевим шляхом, спричиняється бактеріями класу Chlamidiae. У нових результатах випробувань, опублікованих у журналі Lancet Infectious Diseases, вакцина CTH522 була визнана безпечною та ефективною, оскільки викликала реакцію антитіл....

08.04.2024 Інфекційні захворювання Урологія та андрологія Як показало 9-річне дослідження, пероральна вакцина проти ІСШ є успішною альтернативою антибіотикам

Рецидивуючим інфекціям сечовивідних шляхів (ІСШ) можна запобігти у понад половини людей, які отримали пероральну вакцину, що є потенційною альтернативою лікуванню антибіотиками. Початкові результати першого тривалого дослідження безпеки та ефективності вакцини MV140 проти рецидивуючих ІСШ були представлені 6-7 квітня на конгресі Європейської асоціації урологів у Парижі. Висновки показують, що у 54 % учасників дослідження не спостерігалися симптоми ІСШ протягом дев’яти років після вакцинації, без повідомлень про помітні побічні ефекти. Очікується, що остаточні результати дослідження будуть опубліковані до кінця 2024 року....

04.04.2024 Інфекційні захворювання Дальнє ультрафіолетове світло може знищити 99 % вірусів у приміщенні

Дальнє ультрафіолетове світло є багатонадійною новою технологією для зниження рівня вірусів, що передаються повітряним шляхом, у закритих приміщеннях, але в реальних умовах його ефективність не була оцінена. Дослідження, проведене співробітниками Колумбійського університету, показує, що таке ультрафіолетове світло дезактивує майже всі (понад 99 %) віруси, що передаються повітрям, у середовищі, де є велике скупчення людей. На думку вчених, ця технологія може працювати так само добре не тільки в лабораторних умовах, а й у реальному житті....