Щоденник медичних подій на 19-25 липня

16.07.2021

Дорогі читачі!

До вашої уваги літній і необтяжливий Щоденник медичних подій. Між відпустками і безтурботними літніми вечорами знайдіть час для вдосконалення і навчання. Для вас медичні освітні заходи на наступний тиждень.

 

19 липня

Вебінар «Псоріатичний артрит — підходи до діагностики та лікування»

Псоріатичний артрит - це захворювання з множинними маніфестаціями та клінічними проявами, його необхідно вчасно діагностувати у пацієнтів з псоріазом та виявляти у пацієнтів без псоріазу.

На вебінарі «Псоріатичний артрит — підходи до діагностики та лікування», крім класифікаційних критеріїв, спікери зосередяться на підходах до лікування псоріазу та псоріатичного артриту згідно з новітніми рекомендаціями GRAPPA 2021, які були представлені 2 тижні тому.

Початок о 17.00

Детальніше за посиланням: Заявка на участь у вебінарі «Псоріатичний артрит — підходи до діагностики та лікування» // 19 липня 2021 року о 17:00 (google.com)


20 липня

Вебінар Мезенхімальні пухлини. Презентація проєкту «Українська саркома група»

У програмі заходу:

  • Про створення української саркома групи. Чому це важливо та основні завдання групи 

БІЛИЧ М.О.

  • Радіологічна візуалізація м'якотканинних заочеревинних сарком

ШАМОВА Т.О.

  • Сучасні підходи до лікування сарком кісток та перспективні напрямки подальших досліджень

МАКСИМЕНКО Б.В.

  • Саркоми м'яких тканин. Історія і сьогодення

КОСТЮК В.Ю.

  • Патогенез та молекулярна діагностика сарком

СУЛАЄВА О.М.

  • Заочеревинні саркоми: сім разів відміряй - один раз відріж

СІКАЧЬОВ С.С.

  • Робота з базою даних української саркома групи

КОПЕЦЬКИЙ В.І.

Початок о 17.00

Детальніше за посиланням: Мезенхімальні пухлини. Презентація проєкту «Українська саркома група» - 20 липня 2021 року (oncohub-uptodate.com)


21 липня

Вебінар «Препарати вітаміну Д влітку — необхідність чи зайве?»

На вебінарі «Препарати вітаміну Д влітку — необхідність чи зайве?» буде обговорено роль, дозування, оптимальний рівень вітаміну Д, у яких груп пацієнтів необхідно виявляти недостатність цього вітаміну, як потрібно лікувати і як профілактувати.

І найголовніше питання, яке зараз нас турбує і на яке відповідатиме лекторка – чи потрібно приймати препарати вітаміну Д влітку, чи достатньо ми отримуємо вітаміну Д зараз та як покращити його засвоєння та дію.

Вебінар проведе докторка мед. наук, професорка, лікарка-ревматологиня Єгудіна Є.Д. (м. Київ)

Початок о 17.00

Детальніше за посиланням: Заявка на участь у вебінарі «Препарати вітаміну Д влітку — необхідність чи зайве?» // 21 липня 2021 року о 17:00 (google.com)


22 липня

Конференція з майстер-класом діагностики вроджених захворювань імунної системи у рамках проекту «РАПІД».

Проєкт «РАПІД» (Рання Діагностика Первинних Імунодефіцитів) розроблений ГО «Всеукраїнська асоціація дитячої імунології». Метою цієї ініціативи є підвищення настороженості лікарів багатьох спеціальностей про первинні (вроджені) імунодефіцити, а також вчасна діагностика цієї групи захворювань.

У наші дні вроджені захворювання імунної системи не є вироком для пацієнтів, адже існує специфічне та високоефективне лікування для багатьох нозологічних одиниць.

Проте, наріжним каманем є час постановки діагнозу. Ціна зволікання у верифікації діагнозу для пацієнта надзвичайно висока: від каліцтва до втрати життя.

Конференція відбудеться ОФЛАЙН у Запорізькій обласній дитячій клінічній лікарні за адресою м. Запоріжжя, пр. Соборний, 70

Початок о 10.00

Детальніше за посиланням: РАПІД м. Запоріжжя 22.07.2021 (google.com)

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

Науково-практична конференція з міжнародною участю до Всесвітнього дня безпеки пацієнтів 2021 року «Безпека пацієнтів: на шляху до національного плану дій» 16.09.2021 Терапія та сімейна медицина Науково-практична конференція з міжнародною участю до Всесвітнього дня безпеки пацієнтів 2021 року «Безпека пацієнтів: на шляху до національного плану дій»

Кожна людина – від народження до смерті – неминуче є пацієнтом. Рано чи пізно ми довіряємо своє життя та здоров’я людям у білих халатах. А чи впевнені ми, що наша медицина цілком безпечна, що люди в білих халатах за визначенням не мають права на помилку, ціна якої надто висока… ...

10.09.2021 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій на 13-19 вересня

Дорогі читачі! До вашої уваги традиційний Щоденник медичних подій на 13-19 вересня. Як завжди, на вас чекає плідний тиждень зі змістовними та цікавими навчальними медичними подіями, які зацікавлять широке коло лікарів різних спеціалізацій. Конференції, вебінари, школи – обирайте, навчайтеся, вдосконалюйтеся! ...

08.09.2021 Терапія та сімейна медицина Форксіга (дапагліфлозин) зареєстровано в Україні для лікування пацієнтів із серцевою недостатністю та зниженою фракцією викиду

11.08.2021 р. до інструкції для медичного застосування лікарського засобу Форксіга (дапагліфлозин) виробництва компанії «АстраЗенека» були внесені зміни у вигляді нового показання: «Лікування симптоматичної хронічної серцевої недостатності зі зниженою фракцією викиду у дорослих пацієнтів»...