Науково-практична конференція з міжнародною участю до Всесвітнього дня безпеки пацієнтів 2021 року «Безпека пацієнтів: на шляху до національного плану дій»

16.09.2021

м. Київ,просп. Перемоги 34,

санітарно-гігієнічний корпус, аудиторія №1.

17 вересня  2021 року

Початок о 1000.

Реєстрація учасників і гостей

з 930 до 1000.

До Всесвітнього дня безпеки пацієнтів 2021

Кожна людина – від народження до смерті – неминуче є пацієнтом. Рано чи пізно ми довіряємо своє життя та здоров’я людям у білих халатах. А чи впевнені ми, що наша медицина цілком безпечна, що люди в білих халатах за визначенням не мають права на помилку, ціна якої надто висока…

Такі питання постають у охороні здоров’я в усьому світі. Всесвітня організація охорони здоров’я, куди входять 194 країни світу, володіючи максимально доступною інформацією про стан проблеми у травні 2021 року прийняла Глобальний план дій з безпеки пацієнтів на 2021-2030 роки «На шляху до усунення шкоди, якої можна уникнути, в охороні здоров’я» («Towards eliminating avoidable harm in health care»).

Українські лікарі, науковці та управлінці мають реалістичне бачення проблеми безпеки пацієнтів у нашій медицині. Епідемія COVID-19 вкотре суворо нагадала, що безпечне надання медичної допомоги пацієнту неможливе без забезпечення безпеки медичного персоналу, безпечного медичного середовища.

На нашу думку, окрім суто науково-практичних завдань, дискусія провідних фахівців та експертів має стати поштовхом до формування необхідного суспільного консенсусу щодо проблеми безпеки пацієнтів та сприяти впровадженню культури безпеки у національній охороні здоров’я.

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

17.04.2024 Терапія та сімейна медицина Карипразин демонструє ефективність у лікуванні подвійного розладу

На 32-й щорічній зустрічі Європейської психіатричної асоціації (European Psychiatric Association, EPA), яка проходила 6-9 квітня в Будапешті (Угорщина), компанія Gedeon Richter представила нові результати досліджень карипразину. На постерній сесії були надані докази того, що карипразин може бути найкращим рішенням у лікуванні не лише ранньої та пізньої стадії шизофренії, а й подвійного розладу (коморбідні шизофренія та вживання психоактивних речовин). Крім того, під час конгресу компанія презентувала CANDID BOOK для опікунів хворих на шизофренію та новий трансдіагностичний інструмент для оцінки симптомів і функціональної недієздатності пацієнтів із різними психіатричними захворюваннями....

17.04.2024 Онкологія та гематологія Терапія та сімейна медицина Тест, який виявляє фрагменти ДНК пухлини в сечі, може запропонувати ранній надійний скринінг раку голови та шиї

Дослідники з онкологічного центру Рогеля Мічиганського університету охорони здоров’я створили тест, який віднаходить фрагменти ДНК у сечі, вивільнені пухлинами голови та шиї. Тест потенційно може сприяти ранньому виявленню цього типу раку, який на сьогодні не має надійного методу скринінгу. Загальновідомо, що вірус папіломи людини (ВПЛ) є причиною раку шийки матки, але все частіше встановлюється, що він спричиняє рак ротової порожнини, горла та інших ділянок голови і шиї....