Субваріант Омікрону ще більш контагіозний, але не впливає на ефективність вакцин

02.02.2022

Субваріант Омікрону, відомий як BA.2, поширюється приблизно у 1,5 рази швидше, ніж вихідний штам Омікрон, відомий як BA.1.

Інститут сироватки у Данії, який відстежує інфекційні захворювання в країні, заявив, що BA.2 є більш заразним, але, схоже, він не збільшує кількість госпіталізацій та не зменшує ефективність вакцини. BA.2 обігнав BA.1 як основний штам у Данії протягом кількох тижнів. Субваріант має п’ять унікальних мутацій на ключовій частині S-білка, який коронавірус використовує для вторгнення у клітини людини, що зазвичай зумовлює більшу швидкість поширення.

Субваріант Омікрону був виявлений щонайменше у 29 штатах США та 56 країнах (загальна кількість випадків наближається до 25 000). Зокрема, про найбільшу кількість випадків повідомила Данія, за нею йдуть Сполучене Королівство та Індія. І Данія, й Індія повідомили, що зараз на BA.2 припадає приблизно половина нових випадків COVID-19 у цих країнах.

В Агентстві охорони здоров’я Великої Британії заявили, що BA.2 має «значну» перевагу в зростанні над оригінальним штамом Омікрон. Субваріант швидше поширився у всіх регіонах Англії, де було достатньо випадків для проведення аналізу, йдеться у звіті агентства. Попередня оцінка показала, що BA.2, схоже, не впливає на ефективність вакцини порівняно з оригінальним штамом Омікрон, повідомляє агентство. Бустерна доза була на 70 % ефективнішою для запобігання симптоматичних захворювань для BA.2, порівняно із 63 % для вихідного штаму BA.1.

Центри з контролю та профілактики захворювань США (CDC) також заявили, що, хоча субваріант Омікрону став більш поширеним у деяких країнах, наразі він перебуває на низькому рівні у США, і зараз немає доказів того, що лінія BA.2 є більш серйозною, ніж лінія BA.1.

ВООЗ поки що не назвала BA.2 «варіантом занепокоєння», але продовжить його моніторинг. Представники ВООЗ заявили, що нові варіанти неминуче з’являться, коли Омікрон пошириться по всьому світу.

«Наступний варіант буде ще краще поширюватися та передаватися, тому що йому доведеться перевершити те, що циркулює зараз. Велике питання полягає у тому, чи будуть майбутні варіанти більш чи менш агресивними», – зазначила технічна керівниця ВООЗ щодо COVID-19 Марія Ван Керхове.

 

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/967541

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Інфекційні захворювання

Чи може антибіотик бути корисним у боротьбі з респіраторними вірусними інфекціями? 23.04.2024 Інфекційні захворювання Чи може антибіотик бути корисним у боротьбі з респіраторними вірусними інфекціями?

Нове дослідження під керівництвом Єльського університету (Нью-Гейвен, штат Коннектикут, США) показує, що деяким респіраторним вірусним інфекціям, наприклад, COVID-19 і грипу, можна запобігти або вилікувати за допомогою місцевого застосування антибіотика. Команда під керівництвом Акіко Івасакі та Чарльза Дела Круза успішно перевірила ефективність неоміцину, антибіотика із групи аміноглікозидів, для запобігання або лікування респіраторних вірусних інфекцій на моделях тварин, коли його вводили через ніс. Потім дослідники виявили, що схожий підхід – цього разу із застосуванням безрецептурної мазі неоспорин, що містить неоміцин, – також викликає швидку імунну відповідь за допомогою активації інтерферон-стимульованих генів (ISG)....

15.04.2024 Інфекційні захворювання Урологія та андрологія Вакцину проти хламідіозу визнано перспективною після успішного першого етапу досліджень

Вакцина проти хламідіозу викликала імунні відповіді під час раннього випробування, обнадіюючи, що одного разу це може допомогти стримати поширення інфекції. Зараз в Америці спостерігається найвищий із 1950-х років рівень захворюваності на інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, найпоширеніша бактеріальна інфекція, що передається статевим шляхом, спричиняється бактеріями класу Chlamidiae. У нових результатах випробувань, опублікованих у журналі Lancet Infectious Diseases, вакцина CTH522 була визнана безпечною та ефективною, оскільки викликала реакцію антитіл....

08.04.2024 Інфекційні захворювання Урологія та андрологія Як показало 9-річне дослідження, пероральна вакцина проти ІСШ є успішною альтернативою антибіотикам

Рецидивуючим інфекціям сечовивідних шляхів (ІСШ) можна запобігти у понад половини людей, які отримали пероральну вакцину, що є потенційною альтернативою лікуванню антибіотиками. Початкові результати першого тривалого дослідження безпеки та ефективності вакцини MV140 проти рецидивуючих ІСШ були представлені 6-7 квітня на конгресі Європейської асоціації урологів у Парижі. Висновки показують, що у 54 % учасників дослідження не спостерігалися симптоми ІСШ протягом дев’яти років після вакцинації, без повідомлень про помітні побічні ефекти. Очікується, що остаточні результати дослідження будуть опубліковані до кінця 2024 року....