Алгоритм менеджменту дисфункцій щитоподібної залози
Думка фахівця
30 жовтня, 2024
11-13 вересня 2024 р. у Києві відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Третя національна школа терапевтів України» з одночасною трансляцією в режимі онлайн. Метою цього вже традиційного масштабного медичного заходу було представлення алгоритмів діагностування та лікування, клінічних випадків із практики провідних фахівців системи охорони здоров’я. Триденний науковий марафон – це актуальна інформація для широкої аудиторії фахівців різних спеціальностей, насичена наукова програма, 24 год лекцій, 3 год обговорень, загальний обсяг навчального навантаження – 27 годин. У рамках робочої програми заходу своїм досвідом щодо алгоритмів менеджменту дисфункцій щитоподібної залози (ЩЗ) поділилася провідна наукова співробітниця ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України» (м. Київ), доцент, доктор медичних наук Юлія Валеріївна Булдигіна.
Йододефіцит та захворювання щитоподібної залози в педіатричній практиці
Думка фахівця
25 жовтня, 2024
Йододефіцит залишається глобальною проблемою охорони здоров’я, що, за даними ВООЗ, зачіпає близько 2 мільярдів людей у світі включно зі значною кількістю дітей. Недостатнє надходження йоду в організм дитини може призвести до серйозних порушень функції щитоподібної залози, що також негативно впливає на фізичний та когнітивний розвиток.
Метаболічні функції L-карнітину
Думка фахівця
2 серпня, 2024
Карнітин (β-гідрокси-γ-триметиламінобутират), який був уперше виділений із м’язів у 1905 р. та отримав назву від латинського слова carnis («м’ясо» або «плоть»), є четвертинною амінною сполукою, міститься в організмі майже всіх видів тварин. L-енантіомер карнітину відіграє важливу роль у продукуванні енергії в клітинах.
Замісна ферментна терапія в хворих на цукровий діабет з екзокринною панкреатичною недостатністю
Думка фахівця
16 травня, 2023
У березні відбулася науково-практична конференція «Пацієнт у ракурсі міждисциплінарного погляду», під час проведення якої доцент кафедри гастроентерології, дієтології та ендоскопії Національного університету охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика (м. Київ), кандидат медичних наук Ігор Ярославович Лопух виступив із доповіддю «Екзокринна панкреатична недостатність у хворих на діабет: причини, можливості корекції».
Профілактика появи та прогресування діабетичної ретинопатії: погляд ендокринолога й офтальмолога
Думка фахівця
15 грудня, 2020
Масштаб цього захворювання оцінюють як глобальну пандемію. За останні три десятиліття кількість дорослих людей у світі, які страждають на цукровий діабет (ЦД), збільшилася удвічі, досягнувши в 2017 році показника 460 млн. В Україні офіційно зафіксовано 1 млн. 300 тис. пацієнтів із ЦД. Проте, на думку експертів, з огляду на недостатнє виявлення реальна кількість хворих є щонайменше в 2-3 рази більшою.
Патологія щитоподібної залози: погляд кардіолога й ендокринолога
Думка фахівця
2 жовтня, 2020
8-9 липня відбулася клінічна школа «Артеріальна гіпертензія – коморбідність та супутні стани», під час якої традиційно були розглянуті важливі питання взаємозв’язку порушень функції щитоподібної залози (ЩЗ) із кардіальною патологією. Учасники заходу мали можливість поставити запитання й отримати на них вичерпні відповіді від провідних вітчизняних спеціалістів.