Жіночі тривоги на піку життя
Думка фахівця
1 листопада, 2024
Жіночі тривоги на піку життя часто стосуються багатьох аспектів, що охоплюють емоційне, фізичне та соціальне благополуччя. Це може бути період, коли жінки стикаються з викликами, пов’язаними з роботою, сім’єю, здоров’ям та самореалізацією. У такий період важливо знайти підтримку в колі близьких або звернутися до психолога, щоб краще впоратися з емоціями та тривогами. Про емоції, настрій і збереження молодості в душі та тілі активно говорили провідні спікери фахової тематичної школи на тему «Мистецтво залишатися молодою. Ментальні акценти», яка відбулася 7 вересня в Києві. У рамках заходу з доповіддю «Жіночі тривоги на піку життя» виступив професор кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет», доктор медичних наук Михайло Михайлович Орос.
Концепція неврологічного чотирикутника та нові можливості для її реалізації*
Думка фахівця
29 жовтня, 2024
Глобальний тягар неврологічних розладів є значним і зростає, особливо в умовах обмежених ресурсів. Поточний підвищений інтерес до здоров’я мозку та його впливу на добробут населення й економічне зростання висвітлено в новому міжгалузевому глобальному плані дій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щодо епілепсії й інших неврологічних розладів на 2022-2031 рр. і дає можливість переосмислити надання неврологічних послуг.
Циркадіанна дисрегуляція: терапевтичні можливості з позиції хрономедицини
Думка фахівця
18 жовтня, 2024
Останнім часом лікарі все більше стикаються із захворюваннями, в основі яких лежить порушення в циркадіанній системі, так звана циркадіанна дисрегуляція. Циркадні ритми регулюються циркадним годинником, який знаходиться під контролем супрахіазматичного ядра гіпоталамуса. Центральний і периферичний годинники на різних тканинах разом синхронізуються, утворюючи циркадіанну систему. Циркадний ритм включає в себе кілька компонентів і процесів у системах організму. В більшості людей ці ритми є автоматичними і працюють у такт з організмом.
Розсіяний склероз і клемастину фумарат: incipit vita nova*
Думка фахівця
15 жовтня, 2024
Розсіяний склероз (РС) є глобальною проблемою. Автоімунні захворювання уражають ≈10% популяції, причому в середньому 1 зі 200 людей у всьому світі страждає на РС. Це захворювання уражає центральну нервову систему (ЦНС); зазвичай маніфестує у віці 20-30 років, частіше зустрічається в жінок, ніж у чоловіків [1-4]. З 1976 року відбулося 5-разове збільшення поширеності РС [3]. За даними Національного товариства РС, наразі майже 1 млн людей живе із РС у Сполучених Штатах Америки та 2,3 млн – у світі. В Україні поширеність РС станом на 2020 рік становила 48 випадків на 100 тис. населення [29].
Тактика діагностики та сучасного лікування полінейропатії деяких типів
Думка фахівця
15 жовтня, 2024
За матеріалами науково-практичної конференції «Школа НЕПіКа:
неврологія, ендокринологія, психіатрія і кардіологія» (20-22 червня, онлайн)
Мультиморбідність діагностики та лікування больових станів
Думка фахівця
15 жовтня, 2024
Проблема болю в спині та больових станів різної етіології є однією з найактуальніших медичних і соціальних тем у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, біль у спині – одна з головних причин втрати працездатності й обмеження активності серед населення, що уражає людей різного віку, статі, професій. Щороку кількість випадків хронічного болю в спині зростає, що зумовлює значні економічні витрати (як для окремих осіб, так і для суспільства загалом). Особливо важливим є той факт, що біль у спині та больові стани можуть значно вплинути на якість життя, обмежуючи фізичну активність, знижуючи продуктивність праці та спричиняючи психологічний дискомфорт.
Біль у шиї: диференційна діагностика, лікування
Думка фахівця
22 вересня, 2024
Лікарі загальної практики та сімейної медицини частіше за інших спеціалістів мають використовувати раціональну тактику щодо проведення лабораторних й інструментальних обстежень у пацієнтів – як з економічного, так і з медичного погляду. Біль у різних відділах хребта є однією з найпоширеніших скарг, з якою звертаються пацієнти, тому лікарям варто чітко розуміти діагностичні критерії, щоб максимально об’єктивувати правильний діагноз за раціональних затрат часу та клініко-лабораторних обстежень.
Помилки при веденні пацієнтів із посттравматичним стресовим розладом
Думка фахівця
17 травня, 2023
У зв’язку з бойовими діями й іншими травмувальними ситуаціями, пов’язаними з війною, в багатьох людей нашої країни – як військових, так і мирних – виникає посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Водночас діагностика цього розладу, а також лікування та реабілітація пацієнтів із ПТСР нерідко мають певні складності, тому важливо дотримуватися правильних алгоритмів ведення таких пацієнтів.
Комплексні біорегуляційні препарати в лікуванні порушень мікроциркуляції при захворюваннях нервової системи
Думка фахівця
27 квітня, 2023
В березні відбувся медичний форум UkraineNeuroGlobal-2023. Session 3, присвячений актуальним питанням діагностики, лікування і профілактики неврологічних захворювань.
У форумі взяла участь завідувачка неврологічним відділенням КНП «Олександрівська клінічна міська лікарня м. Києва» Лариса Олександрівна Вакуленко з доповіддю «Біорегуляційна корекція порушень кровообігу та мікроциркуляції при захворюваннях нервової системи».
Коксо-вертебральний синдром – діагностична пастка в пацієнтів із болем у нижній ділянці спини
Думка фахівця
31 березня, 2023
16 лютого відбулася ІІІ науково-практична онлайн-конференція з міжнародною участю «Актуальні питання внутрішньої медицини: діагностика та лікування», під час проведення якої свою доповідь «Коксо-вертебральний синдром – діагностична пастка в пацієнтів із болем у нижній ділянці спини» представив професор Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (м. Київ), доктор медичних наук, професор Сергій Геннадійович Сова.
Запаморочення та артеріальна гіпертензія: дві сторони однієї проблеми
Думка фахівця
31 березня, 2023
«Якщо проаналізувати структуру скарг пацієнтів на первинному прийомі, виявиться, що вони звертаються до лікаря не з лабораторними порушеннями, як-от підвищені показники артеріального тиску, збільшений рівень холестерину чи глюкози, а через клінічні прояви захворювань: біль у спині, що заважає жити, печію, розлади сну тощо. З огляду на спостереження із власної практики основна причина відвідування спеціаліста в приблизно половини пацієнтів з артеріальною гіпертензією (АГ) – запаморочення», – зазначив доцент кафедри сучасних технологій медичної діагностики та лікування Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця (м. Київ), кандидат медичних наук Євген Володимирович Андрєєв.
Пацієнт із болем у спині під кутом 360 градусів: погляд невролога та гастроентеролога
Думка фахівця
11 грудня, 2020
26 листопада відбувся вебінар «Пацієнт із болем у спині – погляд на 360 градусів: невролог і гастроентеролог», який відвідали терапевти, сімейні лікарі та неврологи. Під час заходу було розглянуто проблему болю в спині, не лише аспекти діагностики та терапії,
а й профілактику ускладнень такого стану. Біль у спині, зокрема в нижній її частині, є надзвичайно частою проблемою в щоденній практиці лікарів багатьох спеціальностей, тому актуальність точної диференційної діагностики й оптимального лікування складно
переоцінити.