Подвійна та потрійна антигіпертензивна терапія за супутніх захворювань: вибір відповідно до рекомендацій ESC-2024
Думка фахівця
29 жовтня, 2024
За матеріалами XXV Національного конгресу кардіологів України
Синдром тривоги, психосоматична патологія та артеріальна гіпертензія: виклик для сімейного лікаря
Думка фахівця
22 жовтня, 2024
Останніми роками проблема психоемоційних і, зокрема, тривожних розладів стала однією з найактуальніших не лише у психіатричній практиці, але й у глобальному медичному масштабі. Особливе місце при цьому посідає хронічний стрес, що лежить в основі багатьох патологій, які ще називають «хворобами цивілізації», насамперед психосоматичної, цереброваскулярної та неврозів. Саме при вказаних захворюваннях хронічний стрес є не просто супутнім компонентом, а провідним чинником їх виникнення, подальшого патогенезу, розвитку різноманітних ускладнень і прогнозу.
Модуляція енергетичної гнучкості міокарда – новий шлях поліпшення лікування ішемічної хвороби серця
Думка фахівця
21 вересня, 2024
Ішемічна хвороба серця (ІХС) – кардіологічна патологія, що характеризується порушенням кровотоку в серцевому м’язі внаслідок ураження коронарних судин. ІХС являє собою одне із найпоширеніших захворювань у світі, яке нерідко призводить до виникнення тяжких ускладнень, інвалідизації та погіршення якості життя пацієнтів. Головна загроза усіх серцево-судинних патологій – це раптова серцева смерть.
Переваги комбінації бета-блокаторів та антагоністів кальцію у лікуванні артеріальної гіпертензії
Думка фахівця
20 вересня, 2024
На сьогодні серцево-судинні захворювання (ССЗ) є провідною причиною смертності як в Україні зокрема, так і в усьому світі. Артеріальна гіпертензія (АГ) – поширена патологія, що призводить до розвитку інсультів, інфарктів, серцевої недостатності (СН), ураження нирок та багатьох інших проблем зі здоров’ям. Саме тому існує нагальна потреба у систематизації підходів до антигіпертензивної терапії. Останнім часом у світі зростає частота застосування фіксованих комбінацій препаратів, які впливають на різні механізми патогенезу ССЗ. Це дозволяє поліпшити прихильність до лікування і значно зменшити його вартість. Бісопролол та амлодипін – широко використовувані антигіпертензивні засоби, які при поєднанні чинять адитивний вплив, оскільки мають різні та комплементарні механізми зниження артеріального тиску (АТ).
Клівас® Дуо: практичний досвід застосування в різних клінічних ситуаціях
Думка фахівця
20 вересня, 2024
Поширеність серцево-судинних захворювань (ССЗ) продовжує неухильно зростати в усьому світі. Ефективна профілактика, спрямована на запобігання розвитку ССЗ у здорових осіб та серцево-судинних (СС) ускладнень у кардіологічних хворих, є одним із основних завдань сучасної медицини. Профілактичні заходи включають модифікацію способу життя і використання фармакологічних засобів, що діють на різні ланки патогенетичного процесу. Тож багатьом пацієнтам із ССЗ доводиться приймати велику кількість препаратів, що обтяжливо та незручно. З погляду на це лікарі часто вдаються до призначення дуо- й поліпілів. Ми звернулися до провідних експертів із запитаннями щодо важливих аспектів профілактики ССЗ та попросили поділилися практичним досвідом застосування дуопілу Клівас® Дуо (ACINO, Україна) в умовах реальної клінічної практики.
Сучасні методи корекції дисліпідемії при цукровому діабеті
Думка фахівця
19 вересня, 2024
Дисліпідемія є однією з основних причин серцево-судинних захворювань (ССЗ) у пацієнтів із цукровим діабетом (ЦД) 2-го типу. Також вона створює значний додатковий ризик несприятливих наслідків для осіб із вже наявним ССЗ. Про сучасні тенденції щодо прогностичних факторів ризику дисліпідемії та методів його корекції розповідає завідувачка кафедри кардіології, лабораторної та функціональної діагностики Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, д.мед.н., професорка Віра Йосипівна Целуйко.
Кардіологічні аспекти вживання наркотичних і психоактивних речовин
Думка фахівця
19 липня, 2024
Наркоманія – одна з найважливіших медико-соціальних проблем сучасного суспільства. За даними Організації об’єднаних націй (ООН), понад 100 млн осіб у світі регулярно вживають наркотичні засоби. Близько 1,5 млн українців приймають наркотичні препарати, причому 70% із них – це молоді люди віком до 30 років. До того ж щороку кількість наркозалежних українців збільшується на 8‑10%, а актуальна статистика свідчить про те, що наша країна посідає одну з провідних позицій у світі. Крім того, значною проблемою для України є смертність, пов’язана з вживанням наркотичних речовин.
Запаморочення та артеріальна гіпертензія: дві сторони однієї проблеми
Думка фахівця
31 березня, 2023
«Якщо проаналізувати структуру скарг пацієнтів на первинному прийомі, виявиться, що вони звертаються до лікаря не з лабораторними порушеннями, як-от підвищені показники артеріального тиску, збільшений рівень холестерину чи глюкози, а через клінічні прояви захворювань: біль у спині, що заважає жити, печію, розлади сну тощо. З огляду на спостереження із власної практики основна причина відвідування спеціаліста в приблизно половини пацієнтів з артеріальною гіпертензією (АГ) – запаморочення», – зазначив доцент кафедри сучасних технологій медичної діагностики та лікування Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця (м. Київ), кандидат медичних наук Євген Володимирович Андрєєв.
Роль і місце Центроліну в сучасній церебропротекції: думка кардіолога
Думка фахівця
30 жовтня, 2020
Цієї осені, 22-25 вересня, відбувся ХХІ Національний конгрес кардіологів України, що в умовах епідемії коронавірусу минув у новому для себе онлайн-форматі. На спеціалізованому сайті CardioHub учасники мали можливість не тільки обрати найцікавішу для них віртуальну залу, де проводилися пленарні засідання та лунали доповіді провідних спеціалістів, а й ознайомитися зі стендовими доповідями, відвідати виставку фармацевтичних компаній, поставити запитання спікерам.