В США запретят продавать без рецепта отбеливатели кожи

31.08.2006
Управление по контролю за качеством продуктов и лекарств США (FDA) заявило о намерении запретить продажу без рецепта кремов для отбеливания кожи. По мнению экспертов управления, бесконтрольное распространение подобных косметических средств представляет опасность для здоровья потребителей.
Кремы для отбеливания кожи как правило содержат вещество гидрохинон. Это производное бензола может увеличивать риск онкологических заболеваний, и кроме того, способно вызвать тяжелое кожное заболевание.
По данным FDA в настоящее время на территории США 65 компаниями распространяется более 130 отбеливателей кожи и других препаратов, содержащих гидрохинон.
В результате лабораторных исследований и опытов на грызунах ученым не удалось окончательно подтвердить или опровергнуть гипотезу о способности гидрохинона повышать риск развития онкологических заболеваний. В то же время, начиная с 1975 года в США, Британии и ЮАР было зафиксировано множество спровоцированных воздействием гидрохинона случаев развития охроноза у чернокожих женщин.
Охроноз – редкое кожное заболевание при котором кожа грубеет и утолщается, на ней появляются многочисленные мелкие наросты и бурые пигментные пятна. Известны случаи, когда к развитию охроноза приводило даже кратковременное использование отбеливающих кремов. Начиная с 1983 года власти ЮАР законодательно ограничили предельно допустимую концентрацию гидрохинона в косметических средствах до 2%.
Согласно новым правилам, предложенным FDA, все продукты, содержащие гидрохинон, будут рассматриваться как лекарственные препараты, и для того, чтобы продолжить торговлю ими производителям потребуется получить лицензию. Однако их можно будет отпускать только по рецепту врача.
Проект нововведений FDA опубликован во вторник в правительственном издании Federal Register. Дата вступления новых правил в силу пока неизвестна.

источник: MedPortal.ru

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ

17.05.2024 Педіатрія Психіатрія Простий навчальний тест можна використовувати для діагностики розладів аутистичного спектра у шестимісячному віці

Об’єднана команда психологів з Міланського університету «Бікокка» та відділення дитячої психопатології Наукового інституту IRCCS E. Medea (Італія) визначила потенційний маркер аутизму, за яким можна діагностувати дитину віком 6 місяців. У своєму дослідженні група вчених протестувала немовлят, які мають ризик розвитку цього розладу, порівняла отримані результати з немовлятами, які не входили до групи ризику, а потім спостерігала за ними впродовж двох років. Аутизм – це цілий спектр соціальних, психічних і емоційних розладів, симптоми якого включають мутизм, соціальні проблеми та егоцентризм. Попередні дослідження свідчать про те, що чим раніше в людини буде діагностовано розлад, тим більше можна зробити, щоби полегшити симптоми з віком. Згідно зі статистикою, 1 із 36 людей має певний ступінь аутизму....

17.05.2024 Ендокринологія Новий комбінований препарат для схуднення виявився ефективнішим за наявні методи лікування

У дослідженні, опублікованому в Nature, Крістоффер Клемменсен і його колеги із Центру фундаментальних метаболічних досліджень при університеті в Копенгагені демонструють нове використання гормону GLP-1 для втрати ваги. GLP-1 можна застосовувати як «троянського коня» для переносу певної молекули в мозок, де вона успішно впливає на нейронні зв’язки і призводить до втрати ваги. «Я вважаю препарати, доступні сьогодні на ринку, першим поколінням лікувальних засобів для схуднення. Зараз ми розробили новий тип ліків, які впливають на пластичність мозку та виявляються дуже ефективними», – зазначає Клемменсен. ...