Прием прогестерона женщинами перед менопаузой увеличивает риск рака молочной железы

05.04.2007
Прием прогестерона женщинами перед менопаузой увеличивает риск рака молочной железы, сообщают французские ученые. Исследователи обнаружили, что у пациенток в пременопаузе, принимающих прогестерон, отмечалось увеличение риска рака молочной железы, который снижался после прекращения применения данного препарата.
Исследования заместительной гормонотерапии показали, что комбинация эстрогенов и прогестинов увеличивает риск рака молочной железы в большей степени, чем эстрогены, но данная ассоциация была изучена только у женщин в постменопаузе, отмечают авторы.
Прогестагены на протяжении длительного времени предписывались во Франции пациенткам в пременопаузе с менструальными нарушениями, мягкими маточными и яичниковыми расстройствами и в качестве контрацепции.
Ученые исследовали ассоциацию между применением прогестерона и риском инвазивного рака молочной железы у 73 664 женщин в возрасте от 40 до 64 лет, сфокусировав внимание на приеме перорального прогестерона перед менопаузой и после 40 лет.
В целом оказалось, что у женщин, принимающих прогестерон, значительного увеличения риска инвазивного рака молочной железы не произошло.
Однако риск инвазивного рака молочной железы повышался с увеличением продолжительности приема. Через 4.5 года приема прогестина относительный риск увеличивался на 44%, сообщают авторы в British Journal of Cancer.
Полученные результаты совместно с предыдущими исследованиями предполагают отрицательное влияние прогестагенов на риск рака молочной железы, отмечают ученые.
Различные прогестагены могут влиять на риск по-разному, окружающая эстрогеновая среда также предположительно изменяет данный эффект.

Источник: www.solvay-pharma.ru

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ

26.04.2024 Діагностика Онкологія та гематологія Цифрова система візуалізації на основі штучного інтелекту створена для отримання швидких результатів біопсії

Дослідники з Університету Ватерлоо (Онтаріо, Канада) винайшли цифрову медичну систему візуалізації, яка значно покращує процес виявлення новоутворень: лікарі отримують моментальні результати для швидкого та ефективного лікування всіх типів раку. Система дистанційного зондування фотонного поглинання (PARS), інноваційна технологія, створена з нуля, є швидшою, ніж традиційні методи виявлення раку, і має на меті поставити діагноз за лічені хвилини, уможливлюючи швидке хірургічне втручання. Зараз пацієнти можуть чекати тижнями або навіть місяцями, щоб отримати результати біопсії, що призводить до затримок у лікуванні та підвищеного занепокоєння хворих. Робота опублікована в журналах IEEE Transactions on Biomedical Engineering та Scientific Reports. ...

26.04.2024 Акушерство/гінекологія Опіоїди під час вагітності не пов'язані із суттєво підвищеним ризиком психічних розладів у дітей

Згідно з даними Центрів контролю та профілактики захворювань за 2019 рік, приблизно 7 % жінок у Сполучених Штатах отримували опіоїди під час вагітності. Попередні дослідження показали неоднозначні висновки щодо зв’язку між вживанням опіоїдів під час вагітності та різними наслідками для здоров’я дітей через малий розмір вибірки та короткі періоди спостереження. Хоча багато жінок обережно ставляться до прийому ліків під час вагітності, потреба в знеболюванні в деяких випадках призвела до помітної залежності від анальгетиків, у тому числі опіоїдів. Окрім анальгетиків, жінки в основному використовували опіоїди як протикашльові засоби. Нові висновки дослідників ґрунтуються на даних Національної служби медичного страхування Південної Кореї щодо 3 128 571 немовляти, народжених між 2010 і 2017 роками, і 2 299 664 матерів (середній вік 32 роки)....