Мигрень с аурой увеличивает риск ишемического инсульта

15.10.2007
Мигренозная головная боль, особенно мигрень с аурой, и раньше связывали с увеличенным риском ишемического инсульта. Увеличение риска больше всего выражено у молодых женщин, страдающих от мигрени. Известно также, что мигрень способствует локализации инсульта в затылочных долях, а курение и прием оральных контрацептивов неодинаково увеличивают риск инсульта у женщин с мигренью.
Тем не менее точные взаимоотношения между мигренью, другими факторами риска инсульта, временем развития и локализацией инсульта не установлены.
Британские ученые ретроспективно изучили когорту исследования Stroke Prevention in Young Women Study. Все участники заполняли специальный вопросник. Диагноз мигрени с визуальной аурой предполагали при видении точек, линий или цветных пятен, примерно совпадающем по времени с мигренозной головной болью, или наличии не менее двух в год приступов мигрени с утратой зрения; диагноз мигрени без визуальной ауры – при наличии не менее пяти приступов мигрени в год, но без признаков визуальной ауры.
Основной целью исследования было оценить взаимосвязь между анамнезом мигренозной головной боли, в т. ч. ее длительностью и тяжестью, и диагнозом ишемического инсульта. Авторы также изучали, как другие факторы влияют на эту взаимосвязь.
386 женщин с ишемическим инсультом сравнивали с контрольной группой (n=614). Средний возраст участниц был 39,2 и 36,8 лет для основной и контрольной групп соответственно.
Установлено, что мигрень с визуальной аурой независимо от ее тяжести увеличивала риск ишемического инсульта в 1,5 раза, чего не отмечено для мигрени без ауры. Если диагноз мигрени с аурой был установлен не позднее одного года до включения в исследования, риск увеличивался в 6,9 раз.
Увеличение риска среди женщин, страдающих мигренью с аурой, было наиболее значимым при наличии сахарного диабета, артериальной гипертензии и инфаркта миокарда в анамнезе.
Ни курение, ни прием оральных контрацептивов сами по себе не увеличивали риск инсульта, связанный с мигренью с визуальной аурой, однако при наличии всех трех факторов риск инсульта увеличивался в 10 раз по сравнению с отсутствием любого из них.

источник: Stroke. Published online August 9, 2007

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ

Новий препарат усуває надмірну вагу, жирову хворобу печінки та діабет 01.05.2024 Гастроентерологія Ендокринологія Новий препарат усуває надмірну вагу, жирову хворобу печінки та діабет

Дослідники з Каролінського інституту у Швеції, імовірно, знайшли новий спосіб лікування ожиріння та пов’язаних із ним розладів шляхом впливу на мітохондрії клітин. Дослідження, опубліковане в Nature Metabolism, показує, що певний клас препаратів, які блокують функцію мітохондрій, може вплинути на ожиріння, неалкогольну жирову хворобу печінки та діабет у мишей. Мітохондрії мають сферичну, ниткоподібну або овальну форму та забезпечують енергетичну функцію, впливаючи на етапи енергетичного обміну та синтезуючи АТФ. ...

01.05.2024 Інфекційні захворювання Педіатрія Випробування показують, що пластирі з мікроматрицями безпечні та ефективні для вакцинації дітей

У першій та другій фазах рандомізованого дослідження порівнювали результати вакцинації проти кору та краснухи серед двох груп: із використанням пластиру з мікроголками та шляхом звичайної ін’єкції. Мікроголка – невеликий пристрій, прикріплений на липкий пластир, що містить набір мікроскопічних виступів, які безболісно проникають у шкіру та доставляють вакцину. Дослідження, у якому взяли участь 45 дорослих (18–40 років), 120 дітей молодшого віку (15–18 місяців) і 120 немовлят (9–10 місяців) у Гамбії, показало, що введення вакцини проти кору та краснухи за допомогою пластиру стимулювало імунну відповідь, яка була такою ж сильною, як і за використання стандартної вакцини....

30.04.2024 Ендокринологія Експериментальний препарат захищає підшлункову залозу при діабеті 1 типу

Учені з Медичної школи Джонса Гопкінса (Балтимор, США) стверджують, що експериментальний препарат із моноклональними антитілами під назвою mAb43 запобігає розвитку діабету 1 типу в мишей, а в деяких випадках навіть подовжує тривалість життя тварин. На думку дослідників, препарат є унікальним, оскільки він безпосередньо націлений на β-клітини підшлункової залози, що виробляють інсулін, і призначений для захисту цих клітин від атак імунною системою організму. Препарат майже не має побічних ефектів, тому його можна застосовувати протягом тривалого часу. Моноклональні антитіла отримують шляхом клонування або створення ідентичних копій клітинної лінії тварин і людей....