Пацієнти з гіпертензією, яким призначали Норваск виробництва компанії Pfizer, мали покращення стану серцево-судинної системи. Віхове дослідження гіпертензії закінчено раніше, ніж очікувалося, у зв\'язку з отриманням позитивних результатів

27.03.2015

Нью-Йорк, 8 грудня 2004 року.

Представники компанії Pfizer Inc. заявили, що ранні результати великого клінічного дослідження ASCOT показали поліпшення стану та прогнозу у лікуванні кардіоваскулярних захворювань у пацієнтів, які отримували лікування, що базувалося на блокаторі кальцієвих каналів Норваску (амлодипіну бесилат).
Фінансоване компанією Pfizer дослідження ASCOT, координоване незалежним організаційним комітетом, розпочалося у 1998 році. До нього були включені пацієнти з Великобританії, Ірландії, Швеції, Норвегії, Данії, Фінляндії та Ісландії.
У дослідженні приймали участь близько 20 000 пацієнтів з високим артеріальним тиском. Англо-Скандинавське дослідження кардіальних наслідків (ASCOT) було сплановане з метою порівняння ефектів режиму лікування, що базується на прийомі Норваску, зі стандартною терапією b-блокатором для визначення впливу цих режимів лікування на зменшення кардіоваскулярних випадків у пацієнтів з гіпертензією та множинними кардіоваскулярними чинниками ризику. При необхідності додаткового контролю артеріального тиску в групі Норваску пацієнти отримували інгібітор АПФ периндоприл і a-блокатор Кардура XL (доксазозин). У групі b-блокатора атенололу при необхідності додатково призначали діуретин і Кардуру XL (доксазозин). Незалежний організаційний комітет дослідження ASCOT вирішив закінчити дослідження достроково в результаті значимих переваг у пацієнтів групи Норваску. Науковці, які проводили дослідження ASCOT, та пацієнти можуть обговорити оптимальне лікування для артеріальної гіпертензії, знаючи прогнози на майбутнє.
«Рання зупинка даного дослідження підтверджує переваги зниження артеріального тиску при використанні Норваску для пацієнтів з гіпертензією, які мають додаткові кардіоваскулярні чинники ризику, – заявив Dr. Joseph Feczko, президент Worldwide Development Pfizer. – Ця нова інформація поряд з тривалими результатами клінічних досліджень ALLHAT, VALUE і CAMELOT підсилює клінічне підтвердження ефективності Норваску і підкреслює, що режим лікування з використанням цього препарату може стати оптимальним для пацієнтів з гіпертензією».
У жовтні 2002 року ліпідознижуючий напрям ASCOT був також зупинений раніше, ніж очікувалося, завдяки істотному зменшенню випадків серцевих нападів та інсультів у пацієнтів, які лікувалися препаратом Ліпримар. На додаток до лікування високого артеріального тиску Норваском підгрупа пацієнтів, які мали нормальні чи дещо підвищені рівні холестерину і, звичайно, в форматі даного дослідження не моніторувалися в якості ефективності ліпідознижуючого лікування, отримували Ліпримар (аторвастатин кальцію) чи плацебо, щоб оцінити кардіоваскулярні переваги зниження рівнів холестерину. 
«ASCOT виводить на перший план той факт, що пацієнти з гіпертензією можуть отримати користь від режиму лікування, що включає як Норваск, так і Ліпримар. Завдяки існуючій у світі комбінації аторвастатин/амлодипін лікарі світу на сьогодні мають можливість запропонувати пацієнтам єдиний режим терапії, – сказав Dr. Feczko. – Ми з нетерпінням очікуємо повністю оброблених результатів».
Організаційний комітет ASCOT повідомив пацієнтів та науковців, які брали участь у дослідженні, про потребу інформувати про відповідне продовження назначеної терапії. Це допоможе зберегти впевненість, що пацієнти залишаються на нинішній терапії до остаточного вивчення, після чого буде оцінена потреба потенційної модифікації загальноприйнятого лікування.
Високий артеріальній тиск уражає понад 50 мільйонів американців і близько одного мільярда людей у всьому світі. Це є провідним чинником ризику серцево-судинних захворювань – однієї з основних причин смерті. Незважаючи на широкий вибір доступного лікування, більшість пацієнтів не досягають рекомендованих показників артеріального тиску. Хворі з високим артеріальним тиском, котрі знаходяться поза терапією, мають високий ризик виникнення інсульту, атеросклерозу, серцевого нападу, застійної серцевої недостатності, ниркової недостатності та сліпоти.
Норваск з’явився на світовому ринку 14 років тому. За цей час безпечність та ефективність Норваску підтверджена широкомасштабною клінічною програмою, яка включає близько 400 завершених досліджень із залученням понад 600 000 пацієнтів.
Норваск – показаний при високому артеріальному тиску та стенокардії. У клінічних дослідженнях найбільш розповсюдженими побічними ефектами Норваску проти плацебо були набряки, головний біль, слабкість та запаморочення.
Ліпримар є препаратом, що відпускається за рецептом для зниження рівня холестерину в крові. Ліпримар протипоказаний пацієнтам з гіперчутливістю до будь-якого з його компонентів; пацієнтам з активними захворюваннями печінки чи з нез’ясованою персистуючою елевацією сироваткових трансаміназ; жінкам під час вагітності та матерям під час лактації. При поєднанні з будь-яким статином одразу повідомляйте про біль у м’язах, індивідуальну чутливість чи слабкість. Це може бути ознакою серйозних побічних ефектів.
Комбінація аторвастатин/амлодипін показана пацієнтам, для яких лікування препаратами Норваск та Ліпримар є прийнятним.

Для більш конкретної інформації, будь-ласка, відвідайте www.ASCOTstudy.org.

СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ

03.05.2024 Терапія та сімейна медицина Вітчизняні поліпіл-препарати: ефективне, зручне та доступне лікування для українських пацієнтів

Поліпіл (polypill) – ​фіксована комбінація декількох препаратів в одній капсулі, що має вирішити одразу декілька терапевтичних завдань і водночас спростити режим прийому ліків. Найчастіше поліпіли використовують для лікування та профілактики серцево-судинних захворювань, при цьому вони спрямовані на такі ключові модифіковані фактори ризику, як артеріальна гіпертензія, гіперліпідемія та посилена агрегація тромбоцитів. Нині терапевтичні стратегії на основі фіксованих комбінацій препаратів є надзвичайно актуальними, оскільки, незважаючи на наявність ефективних лікарських препаратів, контроль кардіоваскулярного ризику залишається недостатнім насамперед через низьку прихильність та обмежений доступ до лікування. ...

02.05.2024 Ендокринологія Призначення та ефективність вітаміну D при ендокринних захворюваннях: автоімунна патологія щитоподібної залози (хвороба Грейвса і Хашимото), цукровий діабет та ожиріння

Нещодавні дослідження показали, що прогноз за різних поширених захворювань, ендокринних, автоімунних розладів і навіть прогресування раку пов’язані з концентрацією вітаміну D у плазмі. Завдяки експресії гена 1α-гідроксилази (CYP27B1) клітини імунної системи (В-, Т- та антигенпрезентувальні клітини) здатні продукувати активний метаболіт кальциферол – речовину з імуномодулювальними властивостями. Рецептори до вітаміну D (vitamin D receptor, VDR) експресують на поверхні імунних клітин. Доведено зв’язок між поліморфізмом генів VDR або CYP27B1 і патогенезом автоімунних ендокринних захворювань. Метою огляду є вивчення впливу вітаміну D, наслідків його дефіциту та корисної ролі добавок із ним при деяких ендокринних розладах, які часто спостерігають у клінічній практиці. ...

02.05.2024 Терапія та сімейна медицина Ендокринологія Сучасний стан проблеми COVID‑19 у світі і в Україні

Збудник COVID‑19, SARS-CoV‑2, з яким людство вперше стикнулося у 2019 р., поширився по всьому світу, заразивши мільйони людей. Сьогодні, через тягар війни та економічної нестабільності, тема COVID‑19 не сприймається так гостро, як ще кілька років тому, хоча насправді вона не втратила своєї актуальності. Саме сучасному стану проблеми COVID‑19 у світі та в Україні була присвячена доповідь директора ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин імені В.П. Комісаренка НАМН України», академіка Національної академії медичних наук України, члена-кореспондента НАН України, віце-президента НАМН України, президента Асоціації ендокринологів України, професора Миколи Дмитровича Тронька під час першого у 2024 р. засідання науково-освітнього проєкту «Школа ендокринолога», яке відбулося 20-24 лютого. ...

02.05.2024 Ендокринологія Метформін: оновлення щодо механізмів дії та розширення потенціалу застосування

Протягом останніх 60 років метформін є найпоширенішим цукрознижувальним засобом і рекомендований як препарат першої лінії для осіб з уперше виявленим цукровим діабетом (ЦД) 2 типу. Сьогодні понад 200 млн осіб із ЦД 2 типу в усьому світі щодня застосовують метформін як монотерапію або в комбінації. Препарат усе частіше використовують для лікування гестаційного ЦД та в пацієнтів із синдромом полікістозних яєчників. ...