ПАТ «Фармак» до 1 вересня встановить сенсорні крани, фонтани з питною водою та велосипед, який генерує енергію, у школах м. Шостки в рамках проекту «ЕКОШКОЛА»

06.07.2018

2 червня школярі дев’яти шкіл Шостки презентували проекти, спрямовані на збереження ресурсів. Захід відбувся в рамках екологічного проекту «Екошкола», який реалізовує ПАТ «Фармак» та Всеукраїнський молодіжний рух Let’s do it, Ukraine.

До складу спеціальної комісії, яка визначала найкращі проекти, увійшли:

  •  головний архітектор міста Володимир Єфремов;
  •  начальник відділу культури Ігор Фатун;
  •  представник управління освіти Зінаїда Куниця;
  •  т. в. о. операційного директора ПАТ «Фармак» Павло Павлик;
  •  керівник департаменту корпоративних комунікацій ПАТ «Фармак» Олена Зубарєва;
  •  амбасадор світового руху Let’s do it, World! Юлія Мархель;
  •  координатор проекту «Екошкола» в м. Шостці Роман Лузік.

Переможцями стали:

1-ше місце – школа № 1 із проектом «Велосипед для зарядки пристроїв»;

2-ге місце – гімназія з проектом «Фонтанчики для питної води»;

3-тє місце – школа № 11 із проектом «Сенсорні крани».

Переможці отримали міні-гранти від ПАТ «Фармак» на реалізацію проектів у сумі 20 000, 15 000 та 10 000 грн відповідно. Одна з умов конкурсу – проекти мають бути реалізовані до 1 вересня 2018 року.

«Майбутнє наших дітей, майбутнє цивілізації – це не смартфон 45-ї версії, не нові соціальні мережі та віртуальний світ, це чисте повітря, вода, земля. «Фармак» є лідером українського ринку. Сьогодні ми постачаємо ліки до більш ніж 20 країн світу. Щорічно ми проходимо десятки комісій у кожній із цих країн, підтверджуємо сертифікацію GMP, ISO. Без цього ми не змогли б реалізовувати наші ліки на європейському ринку. Передусім комісії звертають увагу на те, як компанія дбає про довкілля. Тож, перш ніж відкрити нове виробництво або нову виробничу лінію, ми спочатку вирішуємо питання щодо екології – знаходимо сучасні технічні рішення. Щороку ми витрачаємо на це близько 14 млн грн», – зазначив Павло Павлик, т. в. о. операційного директора ПАТ «Фармак».

«Екологічні освіта та виховання, ефективне споживання визнані на рівні ООН як дуже важливі для розвитку людства. Україна на офіційному рівні підтримує цю позицію. Нашим проектом «Екошкола» ми довели, що всі разом – педагоги, громадські організації і бізнес – можуть багато. Активна життєва позиція здатна змінити світ. Ці зміни спочатку відбудуться у свідомості, потім – у сім’ї, школі, місті, країні.

Ми впевнені, що головне завдання проекту виконане, і тепер рівень знань дітей про екологію набагато кращий. Ми й надалі реалізовуватимемо цей проект. Можливо, поширимо його на всю Україну», – зазначила Олена Зубарєва, керівник департаменту корпоративних комунікацій ПАТ «Фармак».

Нагадаємо, що проект «Екошкола» стартував у м. Шостці в березні 2018 року. У ньому взяли участь 9 шкіл міста. Шкільні екокоманди прослухали унікальні тренінги, на яких дізналися про засади екологічного мислення і способу життя, про те, як зберегти планету та природні ресурси, як створити екопроект для своєї школи і тим самим зробити посильний внесок у збереження балансу на Землі. Також школярі в рамках заходу відвідали інноваційне виробництво ПАТ «Фармак» у Шостці та пункт сортування відходів.
 
Про ПАТ «Фармак»

ПАТ «Фармак» – український виробник лікарських засобів європейського рівня. Завдяки високій якості препаратів та інноваційному підходу у виробництві ПАТ «Фармак» із 2010 року є лідером фармацевтичного ринку України*.

Продукція ПАТ «Фармак» експортується до 20 країн світу. У портфелі компанії – 220 продуктових досьє. Щорічно компанія виводить на ринок до 20 нових препаратів.

На підприємстві функціонують 19 виробничих ліній, що відповідають вимогам GMP. Впроваджена та постійно вдосконалюється фармацевтична система якості згідно з чинними регуляторними вимогами та відповідно до світових стандартів (ISO, GMP). Щороку компанія проходить приблизно 15 міжнародних інспекцій та перевірок.

За результатами 2017 року ПАТ «Фармак» стало лідером у постачанні лікарських засобів в Україні за програмою «Доступні ліки». Із 23 молекул, на які розповсюджується програма, 8 наявні в портфелі компанії. Це 26 готових лікарських засобів, з яких 7 відшкодовуються повністю, 19 – частково.

За версією порталу «Економічна правда» у 2017 році ПАТ «Фармак» увійшло до топ-5 найінноваційніших компаній України. Журнали «Бізнес», «Фокус» назвали ПАТ «­Фармак» одним із найкращих роботодавців з-поміж українських компаній. ПАТ «Фармак» – єдиний фармвиробник, який увійшов до топ-100 платників податків за 2017 рік**.

У компанії працюють більш ніж 2400 осіб. Понад 80% управлінських вакансій закриваються власними кандидатами. ПАТ «Фармак» активно співпрацює з шістьма провідними вузами України.

Компанія має 5 новітніх лабораторій. Власний лабораторно-технологічний комплекс R&D – науково-дослідний полігон для випробовування нових і вдосконалення наявних технологій готових лікарських засобів. Лабораторії оснащені високотехнологічним обладнанням таких світових виробників, як Glatt, SBM, Urlinski, Belimed, De Ditrich, Gea, Sartorius, Malvern Instruments тощо.

З 2015 року в ПАТ «Фармак» працює власний комплекс із виготовлення субстанцій (департамент із виробництва АФІ) у м. Шостці. Його планова потужність становить 100 тонн субстанцій на рік.

* За обсягами продажу лікарських засобів у грошовому обчисленні, за даними Proxima Research.

** Дані Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України.

Медична газета «Здоров’я України 21 сторіччя» № 11-12 (432-433), червень 2018 р.

СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

03.05.2024 Терапія та сімейна медицина Вітчизняні поліпіл-препарати: ефективне, зручне та доступне лікування для українських пацієнтів

Поліпіл (polypill) – ​фіксована комбінація декількох препаратів в одній капсулі, що має вирішити одразу декілька терапевтичних завдань і водночас спростити режим прийому ліків. Найчастіше поліпіли використовують для лікування та профілактики серцево-судинних захворювань, при цьому вони спрямовані на такі ключові модифіковані фактори ризику, як артеріальна гіпертензія, гіперліпідемія та посилена агрегація тромбоцитів. Нині терапевтичні стратегії на основі фіксованих комбінацій препаратів є надзвичайно актуальними, оскільки, незважаючи на наявність ефективних лікарських препаратів, контроль кардіоваскулярного ризику залишається недостатнім насамперед через низьку прихильність та обмежений доступ до лікування. ...

02.05.2024 Терапія та сімейна медицина Ендокринологія Сучасний стан проблеми COVID‑19 у світі і в Україні

Збудник COVID‑19, SARS-CoV‑2, з яким людство вперше стикнулося у 2019 р., поширився по всьому світу, заразивши мільйони людей. Сьогодні, через тягар війни та економічної нестабільності, тема COVID‑19 не сприймається так гостро, як ще кілька років тому, хоча насправді вона не втратила своєї актуальності. Саме сучасному стану проблеми COVID‑19 у світі та в Україні була присвячена доповідь директора ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин імені В.П. Комісаренка НАМН України», академіка Національної академії медичних наук України, члена-кореспондента НАН України, віце-президента НАМН України, президента Асоціації ендокринологів України, професора Миколи Дмитровича Тронька під час першого у 2024 р. засідання науково-освітнього проєкту «Школа ендокринолога», яке відбулося 20-24 лютого. ...

02.05.2024 Терапія та сімейна медицина Ендокринологія Профілактика йододефіциту: історія

Йод є необхідним для життя ссавців компонентом гормонів щитоподібної залози (ЩЗ). В огляді йдеться про важливі наукові відкриття і досягнення в галузі харчування, пов’язані з профілактикою йододефіцитних захворювань (ЙДЗ) у США і в усьому світі, з акцентом на минуле століття (рис. 1). Огляд присвячено сторіччю заснування Американської тиреоїдної асоціації (ATA). ...

01.05.2024 Терапія та сімейна медицина Можливості застосування біорегуляційного підходу в кардіології

Серцево-судинні захворювання (ССЗ) (ішемічна хвороба серця [ІХС], захворювання судин головного мозку, ревматична хвороба серця та інші) протягом багатьох десятиліть є основною причиною смертності населення у світі. Перебіг цих захворювань ускладнюється перенесеною корона вірусною хворобою (COVID‑19). Нині ця проблема є особливо актуальною в Україні в умовах повномасштабного вторгнення рф, оскільки вплив хронічного стресу призводить до зростання захворюваності на ССЗ. У такій ситуації поряд із «протокольною терапією» слід приділити увагу застосуванню біорегуляційного підходу, спрямованого на відновлення саморегуляції, імунного статусу, гармонізації функціонування всіх органів і систем людини. ...