Санофі реалізовує програму оздоровлення та психологічної підтримки для дітей з діабетом

27.09.2018

Київ, 1 серпня. 13 переможців Конкурсу малюнка серед дітей з цукровим діабетом від 5 до 12 років пройшли курс оздоровлення у спеціалізованому санаторії «Березовий гай» у м. Миргород. Цю програму вже декілька років поспіль реалізовує Санофі в Україні у партнерстві з Асоціацією дитячих ендокринологів України.

Протягом двох тижнів діти, які приїхали разом із батьками, відвідували лікувальні та профілактичні процедури, навчалися у школі самоконтролю діабету та працювали із психологами. Окрім цього, вони спілкувалися з іншими дітьми зі схожим досвідом, активно проводили дозвілля, беручи участь у туристичних походах, займаючись плаванням і танцями. 

«Оздоровлення дітей – це важлива частина нашої корпоративної соціальної програми «Діабет. Допоможемо разом», – зазначив Гієм Граньє, директор Санофі в Україні. – Ми усвідомлюємо масштабність проблеми діабету та прагнемо полегшити емоційний і соціальний тягар для пацієнтів та їхніх родин. Саме тому Санофі в Україні створює умови для того, щоб діти могли активно відпочивати, а батьки –  знаходити підтримку й розуміння».

За даними Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії МОЗ України, майже 9 500 маленьких пацієнтів в Україні мають діагноз цукровий діабет. Більшість із них хворіє на цукровий діабет 1 типу, який вимагає щоденних кількаразових перевірок рівня глюкози в крові, ін’єкцій інсуліну та дотримання режиму харчування. Тому життя сімей, де є дитина із діабетом, непросте, і соціалізація та психологічна допомога дуже важливі, адже це додає оптимізму й наснаги для контролю захворювання. 

Саме тому цього року з дітьми та батьками в санаторії працювали психологи Ганна Бречко та Ганна Перловська, які із власного досвіду знають, що таке цукровий діабет, оскільки самі живуть з цією недугою. Колеги так прокоментували оздоровлення дітей у Миргороді: «Діти з цукровим діабетом часто відчувають провину перед батьками, яку можна проілюструвати такими думками: «Зі мною стало важко, батьки засмучуються через мене»...

Постійний контроль виснажує як батьків, так і дітей. Тому спільні поїздки мають величезний терапевтичний ефект, що ми і зауважили в процесі роботи. Коли батьки працюють із психологами та спілкуються одне з одним, для піклування про власних дітей у них з’являється більше ресурсів». 

Наталія Париляк, мати переможця Конкурсу малюнка серед дітей з діабетом: «Ми живемо у маленькому містечку у Львівській області, де тільки наша дитина має цукровий діабет. Тому мені дуже бракує спілкування із сім’ями, які також виховують дітей із цією хворобою, а в Миргороді я це надолужую. Ми дуже вдячні компанії Санофі в Україні за цю можливість та за те, що організатори прислухалися до нашого побажання щодо психологічного супроводу під час перебування в санаторії».

Про Санофі

Зобов’язання Санофі – надавати підтримку людям, які мають проблеми зі здоров’ям. Ми є глобальною біофармацевтичною компанією, для якої здоров’я людей – ключовий пріоритет. Ми запобігаємо хворобам за допомогою вакцин, пропонуємо інноваційні рішення для боротьби з болем та полегшення страждань. 

Санофі завжди поруч з пацієнтами, які мають рідкісні захворювання, та з мільйонами тих, хто живе з хронічними недугами.
Завдяки зусиллям 100 тис. співробітників у 100 країнах Санофі перетворює наукові інновації на терапевтичні рішення в усьому світі.

Медична газета «Здоров’я України 21 сторіччя» № 15-16 (436-437), серпень 2018 р.

СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

02.05.2024 Терапія та сімейна медицина Ендокринологія Сучасний стан проблеми COVID‑19 у світі і в Україні

Збудник COVID‑19, SARS-CoV‑2, з яким людство вперше стикнулося у 2019 р., поширився по всьому світу, заразивши мільйони людей. Сьогодні, через тягар війни та економічної нестабільності, тема COVID‑19 не сприймається так гостро, як ще кілька років тому, хоча насправді вона не втратила своєї актуальності. Саме сучасному стану проблеми COVID‑19 у світі та в Україні була присвячена доповідь директора ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин імені В.П. Комісаренка НАМН України», академіка Національної академії медичних наук України, члена-кореспондента НАН України, віце-президента НАМН України, президента Асоціації ендокринологів України, професора Миколи Дмитровича Тронька під час першого у 2024 р. засідання науково-освітнього проєкту «Школа ендокринолога», яке відбулося 20-24 лютого. ...

02.05.2024 Терапія та сімейна медицина Ендокринологія Профілактика йододефіциту: історія

Йод є необхідним для життя ссавців компонентом гормонів щитоподібної залози (ЩЗ). В огляді йдеться про важливі наукові відкриття і досягнення в галузі харчування, пов’язані з профілактикою йододефіцитних захворювань (ЙДЗ) у США і в усьому світі, з акцентом на минуле століття (рис. 1). Огляд присвячено сторіччю заснування Американської тиреоїдної асоціації (ATA). ...

01.05.2024 Терапія та сімейна медицина Можливості застосування біорегуляційного підходу в кардіології

Серцево-судинні захворювання (ССЗ) (ішемічна хвороба серця [ІХС], захворювання судин головного мозку, ревматична хвороба серця та інші) протягом багатьох десятиліть є основною причиною смертності населення у світі. Перебіг цих захворювань ускладнюється перенесеною корона вірусною хворобою (COVID‑19). Нині ця проблема є особливо актуальною в Україні в умовах повномасштабного вторгнення рф, оскільки вплив хронічного стресу призводить до зростання захворюваності на ССЗ. У такій ситуації поряд із «протокольною терапією» слід приділити увагу застосуванню біорегуляційного підходу, спрямованого на відновлення саморегуляції, імунного статусу, гармонізації функціонування всіх органів і систем людини. ...

23.04.2024 Кардіологія Ревматологія Терапія та сімейна медицина Застосування препаратів кальцію і кальцифікація судин: чи є зв’язок?

Як відомо, кальцій бере участь у низці життєво важливих функцій. Хоча більшість досліджень добавок кальцію фокусувалися переважно на стані кісткової тканини та профілактиці остеопорозу, сприятливий вплив цього мінералу є значно ширшим і включає протидію артеріальній гіпертензії (передусім у осіб молодого віку, вагітних та потомства матерів, які приймали достатню кількість кальцію під час вагітності), профілактику колоректальних аденом, зниження вмісту холестерину тощо (Cormick G., Belizan J.M., 2019)....