Роль фібробластів у забезпеченні еректильної функції чоловіків

15.02.2024

Згідно з новим дослідженням на мишах, опублікованим у Science науковцями із Каролінського інституту, регулярна ерекція може бути важливою для підтримки еректильної функції. Учені виявили, що підвищена частота ерекцій призводить до появи більшої кількості фібробластів, які забезпечують ерекцію, і навпаки, менша – до зменшення кількості цих клітин. Фібробласти є найпоширенішими клітинами у статевому члені як мишей, так і людей, але раніше ними нехтували в дослідженнях.

Зараз використали дуже точний метод під назвою оптогенетика і виявили, що ці клітини сполучної тканини відіграють важливу роль у регуляції кровотоку, що робить пеніс ерегованим. Дослідження показує: фібробласти опосередковують ерекцію, поглинаючи нейромедіатор норадреналін, що призводить до розширення кровоносних судин у статевому члені. Наскільки ефективний цей процес, залежить від кількості фібробластів. Дослідники також змогли показати, що кількість клітин у пенісі залежить від частоти ерекцій. Учені провели аналогію зі спортом: великі фізичні навантаження сприяють росту м’язової сили та маси, а регулярний біг робить організм витривалішим.

Старші миші мали менше фібробластів у статевому члені, що також відбивалося на зниженні кровотоку. Здатність до ерекції зменшується з віком і в людей, що може бути пов’язано з меншою кількістю фібробластів у пенісі. Тому дослідники вважають, що здатність до ерекції для протистояння імпотенції можна тренувати.

Еректильна дисфункція, або імпотенція, вражає від 5 % до 20 % усіх чоловіків, причому ризики проблеми зростають із віком. Еректильна дисфункція негативно впливає на якість життя, фізичне та психосоціальне здоров’я як пацієнта, так і його родини. Загальні фактори ризику, окрім віку, подібні до факторів серцево-судинних захворювань: гіподинамія, ожиріння, гіпертонія, куріння, високий рівень холестерину та метаболічний синдром.

Джерело: https://www.science.org/doi/10.1126/science.ade8064

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ Терапія та сімейна медицина

22.04.2024 Гастроентерологія Терапія та сімейна медицина Дієтичне лікування синдрому подразненого кишечника виявилося більш ефективним, ніж застосування препаратів

Дослідження, проведене в Гетеборзькому університеті у Швеції, показало, що у 7 із 10 пацієнтів із синдромом подразненого кишечника (СПК) симптоми значно зменшилися після корекції дієти, порівнюючи з тими, які застосовували ліки. Робота опублікована в журналі The Lancet Gastroenterology & Hepatology. У дослідженні порівнювали три методи лікування: два дієтичні та один, що ґрунтується на застосуванні ліків. Учасниками були дорослі пацієнти з важкими або помірними симптомами СПК....

19.04.2024 Терапія та сімейна медицина Щоденник медичних подій 22-28 квітня

...