Українські лікарі прагнуть впливати на реформу системи охорони здоров’я

05.09.2014

Європеїзація на порядку денному П'ятого з'їзду Української гастроентерологічної асоціації.

Близько 450 учасників зберуться 18-19 вересня в Києві на П'ятий з'їзд Української гастроентерологічної асоціації. Делегати з'їзду – лікарі та науковці, що працюють із хворобами шлунково-кишкового тракту – сподіваються збільшити вплив професійної спільноти на реформування української медицини.

Одне із завдань З'їзду – досягнути запровадження єдиних протоколів обстеження та лікування хворих та використання Формуляру лікарських засобів. «До останнього часу такі протоколи, фактично – єдині лікарські стандарти для гастроентерологів, не використовувались, – каже доктор мед. наук, голова оргкомітету З'їзду, Віце-президент Асоціації, професор, член.-кор. НАМН України Наталія Харченко. – Хоча наша робоча група їх давно розробила. Це дуже прикро позначається на якості медичних послуг в гастроентерології – фактично не працюють стандарти як такі».

Тому лікарі змушені самоорганізуватися і добиватися від влади запровадження цих стандартів, які відповідають усім світовим нормам. Нова ситуація в Україні стимулює громадські об'єднання активізуватися і брати на себе відповідальність у розробці державної політики. В нових умовах Асоціація прагне стати одним із важливих голосів громадянського суспільства у медичній сфері.

Раніше діяльність Асоціації зосереджувалася головним чином на підвищенні фахового рівня лікарів та просвітницькій діяльності. Цього квітня вже вшістнадцяте за ініціативою доктора медичних наук, професора Н. Харченко провели Національну школу гастроентерологів та гепатологів, де з українськими лікарями знаннями ділилися провідні фахівці з восьми країн Європи. У травні в Одесі відбулася масштабна конференція до Міжнародного дня здорового травлення – вперше в Україні за межами Києва.

На З'їзді планується переглянути та затвердити Статут Асоціації, класифікації хвороб органів травлення, які не оновлювались понад 10 років; також оголосять підсумки конкурсу робіт молодих вчених та низку інших важливих для роботи Асоціації питань.

Партнерами З'їзду виступають понад два десятки провідних компаній, інформаційними спонсорами – понад десяток фахових і загальнонаціональних ЗМІ. Генеральним інформаційним партнером заходу є медична газета «Здоров'я України – ХХІ століття».

З питань акредитації та реєстрації на З'їзді звертайтеся, будь ласка, до Юлії Гулевич (mice@arena-cs.com.ua, 050 338 89 80)

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ

17.05.2024 Педіатрія Психіатрія Простий навчальний тест можна використовувати для діагностики розладів аутистичного спектра у шестимісячному віці

Об’єднана команда психологів з Міланського університету «Бікокка» та відділення дитячої психопатології Наукового інституту IRCCS E. Medea (Італія) визначила потенційний маркер аутизму, за яким можна діагностувати дитину віком 6 місяців. У своєму дослідженні група вчених протестувала немовлят, які мають ризик розвитку цього розладу, порівняла отримані результати з немовлятами, які не входили до групи ризику, а потім спостерігала за ними впродовж двох років. Аутизм – це цілий спектр соціальних, психічних і емоційних розладів, симптоми якого включають мутизм, соціальні проблеми та егоцентризм. Попередні дослідження свідчать про те, що чим раніше в людини буде діагностовано розлад, тим більше можна зробити, щоби полегшити симптоми з віком. Згідно зі статистикою, 1 із 36 людей має певний ступінь аутизму....

17.05.2024 Ендокринологія Новий комбінований препарат для схуднення виявився ефективнішим за наявні методи лікування

У дослідженні, опублікованому в Nature, Крістоффер Клемменсен і його колеги із Центру фундаментальних метаболічних досліджень при університеті в Копенгагені демонструють нове використання гормону GLP-1 для втрати ваги. GLP-1 можна застосовувати як «троянського коня» для переносу певної молекули в мозок, де вона успішно впливає на нейронні зв’язки і призводить до втрати ваги. «Я вважаю препарати, доступні сьогодні на ринку, першим поколінням лікувальних засобів для схуднення. Зараз ми розробили новий тип ліків, які впливають на пластичність мозку та виявляються дуже ефективними», – зазначає Клемменсен. ...